Rozlicz PIT w Gdyni – hybrydowa Toyota czeka

Loteria „Rozlicz PIT w Gdyni” trwa. Można wziąć w niej udział do 7 czerwca. Na zgłoszenia zostało więc jeszcze nieco ponad dwa tygodnie. Wszyscy, którzy złożyli swoją deklarację podatkową w Gdyni lub zrobią to w najbliższym czasie, mogą zarejestrować się do konkursu. Każdy rozliczony w naszym mieście PIT to inwestycja w miasto i jeszcze lepszą jakość życia mieszkańców, więc wszyscy są wygrani już na starcie. Jednak przy odrobinie szczęścia, uczestnicy loterii mają szansę zdobyć też atrakcyjne nagrody. Główne trofeum to hybrydowa Toyota Yaris. Od 11 maja można przyjrzeć się jej z bliska w Centrum Riviera.

Rozlicz PIT w Gdyni – hybrydowa Toyota czeka
Hybrydowa Toyota Yaris to główna nagroda w loterii. Można ją oglądać w Centrum Riviera / fot. Przemysław KozłowskiLoteria „Rozlicz PIT w Gdyni” trwa od 10 lutego i powoli zbliża się do wielkiego finału. W tym roku termin składania deklaracji podatkowych został przedłużony do 31 maja, dlatego miasto również wydłużyło czas trwania loterii - do 7 czerwca.

Jest o co walczyć. Nagroda główna to hybrydowa Toyota Yaris. Jak wygląda? Można się o tym przekonać na własne oczy. Od 11 maja auto stoi w Centrum Riviera, gdzie wzbudza zainteresowanie mieszkańców. Tuż obok niego stoją też standy z informacjami o loterii.

Poza samochodem do wygrania są również: trzy rowery Baltica Gdynia oraz dziesięć karnetów na Open’er Festival – będzie można je wykorzystać na najbliższą edycję tego muzycznego święta.

Jak wziąć udział w loterii?

Chcesz dołączyć do loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”? To bardzo proste. Konkurs jest skierowany do pełnoletnich mieszkańców, którzy złożyli swoją deklarację podatkową w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych (osobiście lub przez internet) i wskazali w niej Gdynię jako miejsce zamieszkania.

Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej: www.pitwgdyni.pl. Trzeba w nim podać swoje dane osobowe oraz informację, gdzie został złożony PIT.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz pytania i odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące konkursu, znajdują się na stronie www.pitwgdyni.pl.

Co dalej?

Losowanie nagród zaplanowano na 10 czerwca, między godz. 10.00 a 16.00. Biorą w nim udział wszystkie prawidłowe zgłoszenia zarejestrowane w systemie od 10 lutego do 7 czerwca do godz. 23.59.

Potem nastąpi weryfikacja zgłoszeń. Będzie ona pozytywna jeśli zwycięzcy poszczególnych nagród przedłożą potwierdzenie złożenia zaznania w jednym z gdyńskich Urzędów Skarbowych w wymaganym w prawie terminie. Organizator sprawdzi też, czy jest to PIT za rok 2019, a także czy dane osobowe na deklaracji są tożsame z danymi laureata znajdującymi się w zgłoszeniu loteryjnym.

Dlaczego warto?

Składanie deklaracji podatkowej w Gdyni przynosi wymierne korzyści dla wszystkich. Dzięki temu miasto może się rozwijać i stawać się jeszcze lepsze dla mieszkańców. PIT za rok 2018 rozliczyły w Gdyni 177 303 osoby (3,63% podatników więcej niż w 2017 roku). Budżet miasta zyskał dzięki temu ponad 16 milionów złotych. Średnia kwota „z jednego podatnika” to zatem około 2589 złotych.