„Rozlicz PIT w Gdyni”. Zwycięskie losowanie

Złożyli deklaracje podatkowe w naszym mieście i pokazali społeczną solidarność, a przy okazji dopisało im szczęście. Poznaliśmy czternaście osób, które wygrały hybrydową Toyotę Yaris, rowery miejskie Baltica Gdynia lub karnety na najbliższy Open’er Festival. Nagrody można było zdobyć biorąc udział w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Finał kampanii odbył się w środę, 10 czerwca w gdyńskim Urzędzie Miasta.

„Rozlicz PIT w Gdyni”. Zwycięskie losowanie
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wylosował zwycięski kupon / fot. Kamil ZłochPodatki płacone lokalnie są szczególnie istotne, ponieważ wzmacniają miasto i pozwalają podnosić jakość życia mieszkańców. Gdynianie po raz kolejny udowodnili, że można na nich liczyć. Do miejskiej loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” zarejestrowała się rekordowa liczba osób. W środę, 10 czerwca, odbył się finał konkursu. Otworzył go prezydent Wojciech Szczurek, który powiedział, jak ważne jest rozliczanie PIT-u lokalnie.
 
– Żyjemy w niezwykłym miejscu. W mieście, które ma przepiękną historię i stało się symbolem nie tylko dla Polaków, ale również wielu ludzi w Europie i na świecie. Każdego dnia, kiedy przechadzamy się ulicami Gdyni, widzimy jak się zmienia. To wysiłek tysięcy ludzi, którzy współtworzą rzeczywistość naszego miasta – inwestorów, osób prywatnych, ale też samorządu, który realizuje różne projekty. Budowa dróg, boisk sportowych czy działania, które zmieniają oblicze miasta na bardziej przyjazne środowisku. Gdynia dba też o nowoczesny system edukacji, pomoc społeczną, kulturę. To wszystko zapisane jest w budżecie miasta i tworzy jego bardzo konkretne wydatki. Aby było możliwe do realizacji na poziomie takim, na jakim są aspiracje mieszkańców Gdyni, musimy dbać o to, aby budżet był odpowiedni. I tu jest szansa na przejaw prawdziwego miejskiego patriotyzmu. Rozliczanie PIT-u w naszym mieście powoduje, że średnio każdy podatnik, nie ponosząc z tego tytułu żadnego kosztu, a po prostu składając deklarację podatkową w Gdyni, wzbogaca budżet miasta o około 2500 złotych rocznie. Kiedy zsumujemy wszystkich tych, którzy rozliczają PIT w Gdyni, daje to setki milionów. To poważna część dochodów budżetu naszego miasta. Stąd nasza akcja „Rozlicz PIT w Gdyni” i konkurs, który za chwilę zostanie rozstrzygnięty. To podziękowanie dla wszystkich, którzy zdecydowali się rozliczyć w Gdyni – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
 
– Loteria i pomysł na rozliczanie PIT-u w swoim mieście jest po to, żeby żyło nam się lepiej. Nagrody są precyzyjnie dobrane również w takich kategoriach, aby żyło się wygodniej. Ta najcenniejsza to hybrydowy samochód, który służy naszemu środowisku. Szczęśliwie w naszym mieście mamy czyste powietrze, ale zawsze warto zadbać o nie jeszcze bardziej. Drugą kategorią nagród są rowery. To nie tylko zrównoważona mobilność i sensowny sposób poruszania się po mieście, dojeżdżania do pracy, jak również rekreacji, ale także rower, który powstał dlatego, że wygrał w gdyńskim konkursie na biznesplan. I oczywiście na końcu festiwal Open’er, którego reklamować nie trzeba. Jedna z największych imprez rozrywkowych i artystycznych w naszej części Europy i prawdziwa żywa reklama Gdyni – dodaje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Losowanie nagród odbyło się pod czujnym okiem prowadzącego i komisji konkursowej. Każde zgłoszenie posiadało liczbę porządkową i kod, do którego przypisana była jedna osoba. Ci, którzy wzięli udział w loterii, po prawidłowej rejestracji na konkursowej stronie, otrzymali własny unikalny kod. Należało go zachować, ponieważ to on miał tu kluczowe znaczenie i znajdował się na konkursowym kuponie. Ze względu na ochronę danych osobowych nie podawaliśmy danych wylosowanych szczęśliwców.
 
Losowanie rozpoczęło się od wyłonienia laureata nagrody głównej, czyli hybrydowej Toyoty Yaris. Zwycięski kupon wyciągnął z urny sam prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Szczęśliwcem została osoba posiadająca kod:

1) kod: R2E2Y9T3N4
 
Zdobywców rowerów miejskich Baltica Gdynia wylosowała wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała. To osoby, których zgłoszenia miały przypisane następujące zestawy liter i cyfr:

2) kod: K5P1N9T5C3
3) kod: Y7R9Z2X7C9
4) kod: Y9T4F1Z3C6
 
Karnety na najbliższą edycję Open’er Festiwal otrzymają osoby, których numery zarejestrowanych zgłoszeń to:

5) kod: C6T9N3E5A4
6) kod: D1Z2R1R5H3
7) kod: Z1E9A5H7N6
8) kod: C2M3Z4H3N9
9) kod: H3D6H9N7M5
10) kod: M2C4E2N3K2
11) kod: P1M4A5C7K6
12) kod: R6P6A7Y7Y4
13) kod: W6Z6R4E6H4
14) kod: R5R9Y5T9Z1
 
Odbyło się też losowanie zgłoszeń rezerwowych – na wypadek, gdyby te zwycięskie nie przeszły pomyślnie procesu weryfikacji.
 
Lista rezerwowa do nagrody głównej - Toyoty Yaris Active Hybrid:

1a) kod: Y3K3R5A9T3
1b) kod: F6Y9T1P2D3
 
Lista rezerwowa – rowery miejskie Baltica Gdynia:
 
2a) kod: P2W2H7A1X9
2b) kod: M6M6H5R2W5
3a) kod: E6E4X7T6P3
3b) kod: R4D3P5R7K1
4a) kod: Z2R2Z6Y9E9
4b) kod: N4A6X7R9Y2
 
Lista rezerwowa – karnety na wszystkie cztery dni Open’er Festival:
 
5a) kod: R6P3C7E6F7
6a) kod: A9D4K9Y7K2
7a) kod: W6F3F7C6Z6
8a) kod: A7T2F6D2R6
9a) kod: A9H6W5P7Z2
10a) kod: Y7C2M7P5H1
11a) kod: X7K5F2C4A6
12a) kod: M9K4R2H5F2
13a) kod: E9D7R3N9F2
14a) kod: W7M3Y9Y2E6
 
Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej w ciągu 3 dni roboczych – telefonicznie lub mailowo. Pierwsze telefony zostaną wykonane jeszcze dzisiaj! Kolejny etap to weryfikacja danych i dokumentów konkursowych (potwierdzenie złożenia deklaracji podatkowej w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych) zwycięzców.
 
O dacie, miejscu i formule przekazania nagród zwycięzcom poinformujemy po zakończeniu procesu weryfikacji.
 
Do udziału w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” zgłosiło się 11295 osób. Aż 1009 z nich rozliczyło się w naszym mieście po raz pierwszy. Konkurs był skierowany do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Gdyni.