Dzisiaj jest: 18.8.2019, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Transmisja pogrzebu Pawła Adamowicza także w Gdyni

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 91 Autor:

Trwają uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Transmisja pogrzebu Pawła Adamowicza także w Gdyni
Jednak tragicznie zmarłemu włodarzowi hołd oddaje całe Pomorze oraz inne polskie miasta. Z Gdańskiem, w tych trudnych chwilach, solidaryzuje się również Gdynia. Jest darmowy autobus dla gdynian, którzy chcą uczestniczyć w pogrzebie Pawła Adamowicza. W sobotę z inicjatywy prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski uroczystości będą transmitowane na telebimie. Mieszkańcy, ale też goście odwiedzający nasze miasto, licznie wpisują się także do udostępnionych w Gdyni ksiąg kondolencyjnych. Chętne osoby będą mogły to zrobić również w weekend.
 
Gdynia solidaryzuje się z Gdańskiem w dniach żałoby i w trudnych dla tego miasta chwilach. Wielu gdynian chce uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dlatego dla mieszkańców uruchomiona zostanie okolicznościowa darmowa linia autobusowa 101. Dowiezie ona zainteresowane osoby do Gdańska. Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Transmisję z uroczystości będzie można obejrzeć na specjalnym telebimie w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przy ul. Armii Krajowej 26 w Gdyni oraz na stronie gdynia.pl.
 
Mieszkańcy Gdyni i nie tylko żegnają prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na różne sposoby. W księgach kondolencyjnych można znaleźć listy, wiersze, fragmenty piosenek i okolicznościowe sentencje. Są też wspomnienia, podziękowania i wyrazy solidarności z gdańszczanami i rodziną tragicznie zmarłego. Wszyscy wyrażają swój ból, żal i niedowierzanie.
 
W Gdyni kondolencje można składać w dwóch księgach. Jedna znajduje się w Urzędzie Miasta Gdyni przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54. Druga to internetowa księga kondolencyjna. Wpisów w nich przybywa. Ze względu na duże zainteresowanie gdynian obie będą dostępne także w weekend. W sobotę i niedzielę, 19 i 20 stycznia, do księgi wyłożonej w Urzędzie Miasta będzie się można wpisywać od godz. 8.00 do godz. 18.00. Księga internetowa jest dostępna przez całą dobę.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury