Dzisiaj jest: 18.8.2019, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Moc atrakcji podczas ferii w Gdyni

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 38 Autor:

Czekaliśmy na nie i wreszcie są. Razem z całym województwem pomorskim przypadł nam ostatni z trzech turnusów ferii, trwający w dniach 11-24 lutego.

Moc atrakcji podczas ferii w Gdyni
Jest jednak na co czekać, bowiem jak co roku gdyńskie instytucje kultury, ośrodki edukacyjne i sportowe przygotowały dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji. Jedno jest pewne – na nudę nie będzie można narzekać. 
 
Na czas ferii wiele miejsc przygotowało specjalny program zajęć dla dzieci i młodzieży. Często aktywności te są darmowe lub za symboliczną opłatą. Dla preferujących bardziej zorganizowaną rozrywkę dostępny jest szeroki wachlarz półkolonii i całotygodniowych zajęć. Wszystkim atrakcjom przygotowanym na czas ferii towarzyszą najczęściej wcześniejsze zapisy. Sprawdź, co przygotowano w Gdyni na ferie.

Akcja Zima 2019

Gmina Miasta Gdyni co roku dofinansowuje program "Akcja Zima”. Jest to oferta skierowana do dzieci i młodzieży, którzy podczas ferii zimowych pozostają w mieście. W ramach akcji m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, turystyczne, informatyczne, praktyczno-techniczne, jak również aktywne formy świetlicowe oraz warsztaty rękodzielnicze. Zajęcia odbywają się w ciągu tygodnia, w wymiarze od 2 do 4 godzin dziennie. W tym roku "Akcja Zima 2019" objęła 35 placówek oświatowych.

Ferie w Akwarium Gdyńskim

Wydarzenia organizowane w ramach ferii zimowych, w dniach 9-24 lutego, skupiać się będą wokół tematu niesamowitych, wodnych zwierząt, żyjących w różnych zakątkach globu. Program zajęć i warsztatów dla całych rodzin, pomyślany jest w taki sposób, by osoby w każdym wieku mogły poznać lepiej podwodny świat i jednocześnie dobrze się bawić.

- w dni powszednie
Otwarte laboratorium z mikroskopami, pod którymi podejrzeć będzie można m.in. zęby żarłaczy, kolec płaszczki czy legendarne wężowidła. Ponadto drużynowa zabawa w podchody, zajęcia dla przedszkolaków, wykłady oraz warsztaty plastyczne.

- w weekendy
W soboty i niedziele dzień rozpocznie się porannym seansem filmowym. Następnie na odwiedzających czeka cała moc atrakcji. Wśród nich możliwość udziału w wielkoformatowej grze planszowej, pokazowe karmienia zwierząt i zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego „od kuchni”.
 
Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie biletu wstępu do Akwarium, które otwarte będzie w godzinach 10:00 – 17:00. Ramowy program ferii, dodatkowe informacje oraz rezerwacja miejsc na niektóre z atrakcji pod numerem telefonu 587 326 620 lub adresem e-mail akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl
 

Ferie w Centrum interaktywnej edukacji i zabawy EduFun

Centrum EduFun specjalizuje się w zarażaniu dzieci ciekawością świata. Dzieci eksperymentując, poznają tajniki otaczającego ich świata. Poprzez zabawę uczą się fizyki, chemii, biologii geografii, matematyki, a nawet programowania czyli robotyki. Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych oraz w dwóch modułach tematycznych.
 
- RoboFun
Gratka dla fanów robotów i futurystycznych wrażeń. Każdego dnia dzieci będą mogły poznać inny rodzaj innowacyjnych robotów – człekokształtne, zdalnie sterowane czy reagujące na kolory.
Terminy: 11-15.02 – dla dzieci w wieku 8-11 lat; 18-22.02 – dla dzieci w wieku 5-7 lat
 
- EduMix
Półkolonie dla dzieci ciekawych świata, które lubią eksperymentować i zajmować się różnymi aktywnościami. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli wcielić się w chemików, fizyków, biologów czy odkrywców.
Terminy: 11-15.02 – dla dzieci w wieku 5-7 lat; 18-22.02 – dla dzieci w wieku 8-11 lat
 
Zapisy na półkolonie dostępne pod numerem telefonu 792 400 514 oraz adresem e-mail info@edufun.pl
 

Ferie w EduROBOT.pl

Z myślą o dzieciach przygotowano specjalne warsztaty półkolonijne! Połączenie oryginalnych tematyk, interesujących warsztatów, zabaw na świeżym powietrzu i atrakcji w postaci wizyty Mobilnego Planetarium - Kina Sferycznego.
Półkolonie odbywać się będą w czterech modułach tematycznych, dla różnych grup wiekowych i w różnych terminach.
 
- Star Wars – Zimowa Misja Galaktyczna – dzieci w wieku 5-7 lat; 11-15.02 i 18-22.02
- Minecraft – Zimowa Przygoda – dzieci w wieku 8-13 lat; 11-15.02 i 18-22.02
- Star Wars – Galaktyczne Podróże – dzieci w wieku 8-13 lat; 18-22.02
- Laboratorium Super Slime – dzieci w wieku 6-10 lat; 18-22.02
 
Szczegóły modułów dostępne na stronie internetowej EduROBOT.pl. Konieczna rezerwacja miejsc. Kontakt z organizatorem pod numerem telefonu 535 041 242 lub adresem e-mail trojmiasto@edurobot.pl
 

Ferie w Centrum Nauki Experyment

Makerspace to nic innego, jak inteligentna przestrzeń dla twórców, gdzie można rozwinąć zdolności manualne oraz kreatywne myślenie i przekonać się, że fizyka jest w zasięgu naszych rąk. Dlatego tez w Centrum Nauki Experyment w Gdyni od 9 do 24 lutego wystawa zmieni się w warsztat konstruktorski dla małych i dużych artystów oraz inżynierów. Wszystkie aktywności dostępne będą w cenie biletu wstępu. Wyjątkiem są, wydzielone w ramach oferty specjalnej, warsztaty konstruktorskie.
 
- codziennie (od 10:00 do 17:00) 
Goście Experymentu wspólnie będą mogli stworzyć dioramę, czyli makietę miasta. Organizowana na wystawie gra mobilna da możliwość wcielenia się w rolę naukowca i uratowanie naszej cywilizacji. Za pomocą Edu-Konstrukcji będzie można również poznać działanie sił fizyki.
 
- w dni powszednie (od 10:00 do 17:00)
Przy użyciu tzw. scribbling machines odwiedzający będą mogli stworzyć niezwykłe rysunki, a także spróbować swoich sił jako majsterkowicze.
 
- w weekendy (od 12:00 do 15:00)
W ramach EDUweekendów odwiedzający dostaną możliwość poznania historii wielkich odkryć, wynalazków i konstrukcji
 
- oferta specjalna: warsztat Carboard automata (12-15.02 w godz 11:00-12:30 oraz 15:00-16:30; cena: 20zł)
Podczas tego warsztatu fizyka przyjmie formę pudełka, w którym mieści się fascynujący świat maszyn, mechanizmów i przekładni.
 
- oferta specjalna: warsztat „(Nie)zwykłe konstrukcje” (19-22.02 w godz 11:00-12:30 oraz 15:00-16:30; cena: 20zł)
Warsztat skupi się na budowaniu własnych konstrukcji, takich jak katapulty czy podnośniki, które będą wprawiane w ruch bez użycia prądu.

Regulamin warsztatów oraz szczegóły Ferii w Centrum Nauki Experyment dostępne na stronie www.experyment.gdynia.pl
 

Ferie w Gdyńskim Centrum Filmowym

Warsztaty filmowe, fotograficzne i aktorskie. Zajęcia z dubbingu i animacji błyskawicznej. Codziennie pełnowymiarowy seans w kinie. Plus spotkania z ciekawymi ludźmi, gry i zabawy. Oto – w największym skrócie – program „KINOferii” w Gdyńskim Centrum Filmowym.
Półkolonie będą miały miejsce w pierwszym tygodniu ferii, w dniach 11-15 lutego w godzinach 9:00-16:00. Oferta skierowana jest dla dzieci w wieku 7-12. Koszt uczestnictwa wynosi 500zł. Oprócz codziennych atrakcji w cenę wlicza się także ciepły posiłek.
Zapisy na półkolonie rozpoczęły się 14 stycznia. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami 58 712 22 88 i 58 621 15 09 oraz pod adresem e-mail  edukacja@gcf.org.pl
 

Ferie w Gdyńskim Centrum Sportu

Jak co roku GCS zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w „Feriach na sportowo”. Trwający od 11 do 22 lutego cykl jest całkowicie bezpłatny, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zabranie ze sobą zmiennego obuwia.
Zajęcia odbywać się będą w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9. Centrum otwarte będzie w godzinach 9:00-14:00.
Dzieci będą mogły spróbować swoich sił m.in. w piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, tenisie stołowym czy unihokeju. Na miejscu dostępny będzie również stół do popularnych „piłkarzyków”. Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik zabaw.
Poza grami i zabawami oraz różnymi dyscyplinami sportu, w programie przewidziano również między innymi zajęcia z przygotowania motorycznego. Uczestników odwiedzą przedstawiciele Gdyńskiej Akademii Siatkówki oraz zawodnicy gdyńskich klubów sportowych.
Wszystkie aktywności poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy oraz nauczyciele wychowania fizycznego.
 

Ferie w Muzeum Emigracji

W ramach ferii zimowych w Muzeum Emigracji w Gdyni dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział w detektywistycznej grze muzealnej oraz w ciekawych warsztatach.
 
„Misja ściśle fajna” – gra muzealna
9.02 i 16.02 - godz. 17:00-18:30; Gra przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat i odbywa się bez udziału dorosłych. Koszt udziału wynosi 10zł. W przypadku rodzeństwa bilet dla kolejnej osoby kosztuje 5zł.
 
„Drużyna MEGamocnych” – warsztaty 
10.02 w godz. 11:00-12:30 – kolekcjonerska niedziela z Barbarą Piasecką-Johnson
17.02 w godz. 11:00-12:30 – oscarowa niedziela z Allanem Starskim
 
Warsztaty przeznaczone są dla rodzin i dzieci powyżej 5 lat. Koszt udziału wynosi 10zł. W przypadku rodzeństwa bilet dla kolejnej osoby kosztuje 5zł. Opiekunowie uczestniczą bezpłatnie.
 
Obowiązkowa rezerwacja udziału zarówno w grze jak i w warsztatach pod adresem e-mail warsztaty@muzeumemigracji.pl
 

Ferie w Muzeum Marynarki Wojennej

W trakcie trzech turnusów ferii w całej Polsce – tj. w dniach od 14.01 do 24.02 – wszystkie dzieci mogą zwiedzać Muzeum Marynarki Wojennej za 1zł. Wyjątek stanowią dzieci poniżej 7 roku życia, gdyż te wstęp do muzeum mają bezpłatny.
 
W czasie gdyńskiego turnusu ferii, w dniach 11-24.02 muzeum zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia na interesujące zajęcia. Będą to m.in.. warsztaty z wiązania węzłów marynarskich, robienia okrętów origami czy zajęcia poświęcone tradycjom marynarskim.  Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej muzeum, pod tym linkiem. Udział dziecka w zajęciach kosztuje 3zł, natomiast dla opiekunów muzeum przygotowało możliwość zwiedzenia muzeum w cenie biletu ulgowego.
 
Miejsce na zajęciach można zarezerwować od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00 pod numerem telefonu 58 620 13 81 lub pod adresem e-mail rezerwacja@muzeummw.pl
 

Ferie w Muzeum Miasta Gdyni

W Muzeum Miasta Gdyni najmłodsi od podszewki będą mogli poznać wyjątkowy świat dawnego i współczesnego miasta z morza i marzeń. W trakcie spotkań najmłodsi podejmą się wielu twórczych zadań, wcielą w rolę projektanta przestrzeni miejskiej jak i pracownika muzeum. Zdobędą przydatną wiedzę o przeszłości jak i teraźniejszości miasta, w którym żyją.
 
W ramach ”Projektu Miasto” prowadzone będą warsztaty oparte o wystawę stała „Gdynia – dzieło otwarte”. Warsztaty odbywać się będą w oba tygodnie ferii od wtorku do piątku, w godzinach 11:00 – 13:00. Oferta kierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat. Na każde wydarzenie obowiązuje bilet wstępu w cenie 10zł. Opiekunowie mają zagwarantowany bezpłatny udział w zajęciach. Zapisów na zajęcia należy dokonać pod adresem e-mail: zapisy@muzeumgdynia.pl
 
Harmonogram warsztatów:

I tydzień ferii
12.02.2019 / „Miejska Mapa”
13.02.2019 / „Zabawy podwórkowe”
14.02.2019 / „Moje Miejsce”
15.02.2019 / „Twoje Miejsce”
 
II tydzień ferii
19.02.2019 / „Gdynia, przeszłość”
20.02.2019 / „Gdynia, mieszkańcy”
21.02.2019 / „Gdynia, miejsce”
22.02.2019 / „Gdynia - moje miasto”
 

Ferie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2

Zimowe ferie w poradni przy ul. Opata Hackiego 13 stać będą pod znakiem gier i zabaw dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, a także ciekawe zajęcia dla dorosłych i nauczycieli, którzy w trakcie przerwy od szkoły chcieliby również aktywnie spędzić czas.
 
- zajęcia dla uczniów klas II-III szkoły podstawowej
„Ferie na wesoło” to zajęcia, których celem jest urozmaicenie dnia poprzez udział w grach i zabawach oraz rozbudzenie zainteresowań otaczającym światem. Taka forma spędzania czasu jest przyczynkiem do doskonalenia umiejętności pisania, czytania czy liczenia.
Terminy zajęć: 18.02 – 22-02 w godz. 9:00 – 11:00 
 
- zajęcia dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej
„Koncentracja, relaksacja, twórcze myślenie” to zajęcia, których celem jest pogłębienie umiejętności kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, koncentracji i twórczego myślenia.
Terminy zajęć: 14-15.02 w godz. 11:30 – 13:30
 
- zajęcia dla młodzieży od 15 roku życia
„RPG w PPP” to spotkania z grą Role Playing Game, w której uczestnicy przyjmują perspektywę konkretnej postaci, będącej częścią fabularnej rozgrywki. Udział w sesji gry RPG rozwija umiejętności komunikacyjne, interpersonalne, kooperacyjne czy związane z podejmowaniem trudnych wyborów.
Terminy zajęć: 12-13.02 w godz. 12:00-14:00 oraz 14-15.02 w godz. 9:00-11:00
 
„Feryjny Klub Filmowy” to połączenie seansu filmowego i dyskusji. To doskonała okazja do konstruktywnego spędzenia wolnego czasu, poznania wytworów kultury oraz ciekawej rozmowy z innymi uczestnikami.
Terminy zajęć: 18.02 w godz. 15:00-17:00 oraz 19.02 w godz. 12:00-14:00
 
Na wszystkie zajęcia obowiązuje telefoniczna rezerwacja pod numerami 58 623 31 39 i 58 667 35 01. Szczegółowe informacje na temat zajęć również do uzyskania telefonicznie.

Poza zorganizowanymi zajęciami lub specjalnie przygotowanym programem na czas ferii, w Gdyni można spędzić ciekawie czas w wielu miejscach.

Ferie w bibliotece

Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na zajęcia: Jak umieć w VR? 11 i 18.02 o godz. 15.00 (zapisy), Wyraź to GIFem! 11.02 o godz. 17.00 (zapisy), Make your own minion 12 i 19.02 o godz. 14.00 (zapisy), Chatterbox with Kristof 12 i 19.02 o godz. 16.00, Epickie planszówkowanie 13 i 20.02 o godz. 12.00, Chibi art 15.02 o godz. 15.00, English Tea Party 16.02 o godz. 14.00, Paper craft extravaganza 21.02 o godz. 14.00, Manga krok po kroku 14 i 22.02 o godz. 15.00 (zapisy), English Tandem 23.02 o godz. 15.00
W Bibliotece Chylonia (ul. Kartuska 20B) odbędą się: Poduchowe czytanki 11, 13 i 15.02 o godz. 13.00, Pobawmy się! 12 i 14.02 o godz. 13.00, Mania planszówek 18, 20 i 22.02 o godz. 13.00, Magia Kamishibai 19 i 21.02 o godz. 13.00. 
Biblioteka Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) zaprasza na: Origami z Liudą 11 i 15.02 o godz. 13.00, O ja cię! Smok w krawacie! 12 i 14.02 o godz. 13.00 (na zapisy), Planszówki w bibliotece 13 i 20.02 o godz. 13.00, Duch Klabaternika 18, 19, 21 i 22.02 o godz. 13.00 (na zapisy). 
W Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6) odbędą się: Planszówki w bibliotece 11 i 18.02 o godz. 13.00, Kreatywne ferie 13, 14, 19, 20 i 21.02 o godz. 12.00, Turniej FIFA 18 15.02 o godz. 12.00. 
Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) zaprasza na teatrzyk „O rycerzu, co księżniczkę ratował” 14.02 o godz. 17.00 oraz Planszomanię 13 i 20.02 o godz. 13.00
Szczegóły na www.bibliotekagdynia.pl

Ferie na strzelnicy

Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Gdyni zaprasza dzieci od lat 10 oraz młodzież szkolną do uczestnictwa w bezpłatnych treningach strzeleckich. 
Zajęcia strzeleckie z karabinków pneumatycznych będzie prowadzić olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, trener strzelectwa Jerzy Greszkiewicz
Treningi będą odbywały się 11, 14, 19 i 21.02 w godz. 11.00-15.00. 
Strzelnica pneumatyczna mieści się w siedzibie byłego Ośrodka Szkolenia Kierowców Ligi Obrony Kraju (ul. Świętojańska 5/7), wejście od ul. Pułaskiego, idąc Świętojańską w kierunku pl. Kaszubskiego. 
Kontakt: 797 454 838, 501 090 161.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

W dniach 11-22 lutego, w związku z feriami zimowymi w szkołach, na liniach organizowanych przez ZKM w Gdyni obowiązywać będą w dni powszednie rozkłady jazdy ważne w dni wolne od nauki szkolnej (poza okresem letnich wakacji szkolnych).
Nie będą wykonywane kursy oznaczone w rozkładach jazdy literą "s", w zamian wykonywane będą kursy oznaczone w rozkładach jazdy literą "w". Nie będą funkcjonować linie "szkolne" 244 i 265.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury