Dzisiaj jest: 18.8.2019, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Zaczynamy! 93. urodziny Gdyni

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 41 Autor:

Przy pełnej widowni w Gdynia Arenie i porywających dźwiękach bigbeatowego zespołu zaczęliśmy świętowanie kolejnych urodzin Gdyni!

Zaczynamy! 93. urodziny Gdyni
W sobotę, na dzień przed 93. rocznicą nadania praw miejskich wystartowała tradycyjna impreza dla seniorów. To dopiero początek atrakcji!

Błyskawicznie zapełniła się hala Gdynia Arena, w której odbyło się urodzinowe spotkanie. Zanim jeszcze goście posłuchali zespołu NonSTOP, w roli gospodarzy setki gdynian powitali ze sceny wiceprezydent Marek Łucyk i przewodnicząca gdyńskiej Rady Miasta, Joanna Zielińska.

- Znajdujemy się w pięknym obiekcie i jest z nami wielu mieszkańców Gdyni. Zastanawiałem się dzisiaj, co im powiedzieć podczas świętowania urodzin miasta. Życzyłem im dużo uśmiechu. Pamiętajmy o tym, żeby uśmiechać się nie tylko w urodziny naszego wspaniałego miasta, ale i przez cały rok. Naszemu miastu życzę natomiast wszystkiego dobrego. Bawmy się przez cały weekend i cieszmy się, że mieszkamy w najszczęśliwszym mieście w Polsce – mówił Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

- Kiedyś jedna z seniorek powiedziała mi, że ma tylko dwadzieścia dwa lata… do setki i czuje się młodo. Gdynia ma siedem do setki i czuje się bardzo młodo. Życzymy każdemu, żeby czuł się młodo, życzymy wspaniałych dni i pięknego miasta – mówiła Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Występ bigbeatowego, odwołującego się do rockowych tradycji Gdyni zespołu to nie jedyna atrakcja. Goście mogli też na terenie Gdynia Areny skorzystać z różnych stoisk, które przygotowano z okazji urodzin miasta: ci, którym zależało na pamiątce udali się do stanowiska fotografa, na miejscu można też było skorzystać z profesjonalnych wizażystek, z porad dietetyka i fizjoterapeutów, czekał także trycholog i stanowiska do badań.

Impreza w hali to dopiero początek urodzinowych atrakcji – więcej będzie działo się już w niedzielę, 10 lutego, czyli we właściwą rocznicę nadania praw miejskich. Na 93. urodziny przygotowano między innymi Mini Open House Gdynia ze zwiedzaniem kultowych kamienic, Poranek Muzyczny dla dzieci z historią powstawania Gdyni w tle i oficjalne uroczystości pod pomnikiem Polski Morskiej z mszą świętą oraz uroczystą sesją Rady Miasta w Teatrze Miejskim.

Więcej o urodzinowych wydarzeniach tutaj.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury