Dzisiaj jest: 18.8.2019, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Galeria Klif inauguruje współpracę z Muzeum Miasta Gdyni i zaprasza na wystawę pięknych historycznych zdjęć miasta

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 45 Autor:

Gratka dla miłośników Gdyni i jej historii! W Galerii Klif można będzie zobaczyć unikatową wystawę archiwalnych zdjęć miasta i portu, która uświetni obchody 93. urodzin miasta.

Galeria Klif inauguruje współpracę z Muzeum Miasta Gdyni i zaprasza na wystawę pięknych historycznych zdjęć miasta

Niezwykłe zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. Wszystkie ukazują Gdynię sprzed lat. Otwarcie wystawy „Na styku morza i lądu” miało miejsce dziś (piątek, 8 lutego). Będzie można ją oglądać przez pięć tygodni, do 15 marca na pierwszym piętrze Galerii Klif.
 

Wystawa inauguruje współpracę pomiędzy Muzeum Miasta Gdyni a Galerią Klif. Klif jest obecny w życiu miasta już 23  rok, dorastał i wzrastał z Gdynią, zmieniał się wraz z nią. W tym czasie wyrosły nowe pokolenia gdynian, które odwiedzają tę galerię.
 

- Dla wielu naszych klientów Klif jest tu  „od zawsze” – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif. - Zawiązując współpracę z Muzeum Miasta Gdyni  chcemy pokazać nasz silny związek z miastem, nowoczesnym i fascynującym. A jednocześnie życzyć Gdyni i Gdynianom wszystkiego najlepszego w dniu 93. urodzin miasta.
 

- Wystawa „Na styku morza i lądu” prezentuje fenomen międzywojennej Gdyni oraz wyjątkową symbiozę dwóch żywiołów: wody i ziemi. Miasto powstawało równolegle z portem, śledzenie tego procesu na fotografiach jest fascynującym doświadczeniem  - mówi Michał Miegoń z działu promocji Muzeum Miasta Gdyni. - Galerię Klif odwiedza wielu gdynian ale też wielu gości spoza naszego miasta. Wierzymy, że poprzez prezentacje tych archiwalnych fotografii historia Gdyni zostanie w przystępny sposób przybliżona odbiorcom i zachęci ich do poznawania bogatych dziejów miasta z morza i marzeń.

Obecność wydarzeń kulturalnych  uatrakcyjnia działalność galerii  i wpisuje ją w nowe trendy, w których galerie traktowane są jako miejsca spotkań i spędzania czasu. Badania wykazały, że klienci Galerii Klif cenią sobie spokój i elegancję. Aż 57% klientów Galerii Klif to gdynianie, którzy znani są z przywiązania do swojej historii i z przyjemnością pogłębiają swoją wiedzę.

Źródło: gdynia.wirtualnemedia.info
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury