Dzisiaj jest: 18.8.2019, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Linia 272 usprawni komunikację na Chwarznie-Wiczlinie

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 43 Autor:

Skomunikuje większość osiedli Chwarzna-Wiczlina i ułatwi dzieciom dojazd do przedszkola i szkoły.

Linia 272 usprawni komunikację na Chwarznie-Wiczlinie
W Gdyni powstanie nowa linia autobusowa 272. Będzie kursować od pętli Wiczlino Niemotowo do tej na Chwarznie Sokółce i dalej do pętli Wiczlino Działki I. Zostanie uruchomiona dla mieszkańców 25 lutego.

Nowa linia 272 zapewni mieszkańcom Chwarzna-Wiczlina komfort w podróżowaniu po okolicy. Nie tylko połączy wybrane osiedla dzielnicy, ale też usprawni dojazd do przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Wiczlińskiej 93

– Linia 272 jest pierwszym połączeniem wewnątrzdzielnicowym w sieci gdyńskiej komunikacji miejskiej. Pozwoli na zintegrowanie dowozu najmłodszych w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino, realizowane obecnie różnymi kursami kilku linii. Jest dostosowana do planu lekcji, połączy wybrane osiedla, co zwiększy komfort i bezpieczeństwo dowozu dzieci do szkół. Wprowadzana zmiana to już drugi w bieżącym roku krok w usprawnianiu obsługi komunikacyjnej tej dzielnicy. W styczniu uruchomione zostały dwie dodatkowe pary kursów na linii 147 – informuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. 

Autobusy będą kursować od 25 lutego, tylko w dni nauki szkolnej, w godz. 7-16. Trasa linii 272 biegnie od pętli Wiczlino Niemotowo. Stamtąd  ulicami: WiczlińskąChwarznieńskąZaruskiego i Staniszewskiego autobus pojedzie do pętli Chwarzno Sokółka. Tam zawróci i ruszy dalej ulicami: StaniszewskiegoZaruskiegoChwarznieńską i Wiczlińską do pętli Wiczlino Działki I. W kierunku powrotnym trasę tej linii zaplanowano również ulicami: ChwarznieńskąZaruskiego i Staniszewskiego na pętlę Chwarzno Sokółka.

W rozkładzie jazdy przewidziano 10 par kursów wykonywanych w powszednie dni nauki szkolnej.

Uruchomienie nowej linii autobusowej na Chwarznie-Wiczlinie to odpowiedź na potrzeby mieszkańców.

– Autobus szkolny realizujący kursy wewnątrz dzielnicy jest potrzebą, którą mieszkańcy Chwarzna-Wiczlina wskazywali podczas konsultacji dotyczących zmian w transporcie publicznym. To kolejny krok zwiększający atrakcyjność, ale przede wszystkim mający bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa dzieci – podkreśla Jakub Ubych, radny miasta.

Pętla Wiczlino Działki I będzie przystankiem końcowym autobusów linii 272. W związku z tym, od 25 lutego br., na zlokalizowanym tam przystanku nie będą się tam zatrzymywać autobusy linii: 121, 147, 172, 760 i N20 w kierunku ul. Chwarznieńskiej. Obsługę tego rejonu zapewni przystanek Wiczlino - Śliska, który znajduje się w odległości około 150 metrów.

ZKM w Gdyni pracuje nad projektami dalszych zmian, które zapewnią jeszcze lepszą obsługę komunikacyjną tej stale zwiększającej liczbę mieszkańców dzielnicy.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury