Dzisiaj jest: 18.8.2019, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Spotkanie z filmem w Konsulacie Kultury

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 33 Autor:

„Sąsiedzi”, „Mistrzowie – początki” i „Dokument” to trzy stałe cykle filmowe w Konsulacie Kultury.

Spotkanie z filmem w Konsulacie Kultury
W ich ramach można obejrzeć polskie i zagraniczne produkcje i dokumenty. Seanse są połączone ze spotkaniami z reżyserami, filmoznawcami oraz kulturoznawcami. To projekt „Film w Konsulacie Kultury”. Najbliższy pokaz odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego. 
 
– Projekt filmowy w Konsulacie Kultury, który składa się z trzech cykli. Pierwszy to „Dokument”, w którym pokazywane są filmy dokumentalne z zakresu psychologii człowieka i jego relacji ze światem. Mamy też cykl „Mistrzowie – początki”. Prezentujemy w nim debiuty największych polskich reżyserów. Są również „Sąsiedzi”. To cykl, który pokazuje kino krajów sąsiadujących z Polską oraz państw bałtyckich i skandynawskich. Projekt jest realizowany we współpracy z Gdyńskim Centrum Filmowym, dlatego dobór produkcji jest na bardzo wysokim poziomie – mówi Wiktoria Wysocka z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni.
 
Projekt „Film w Konsulacie Kultury” przedstawia dzieła dopasowane do szerokiego grona odbiorców. Często to filmy rzadko prezentowane, realizowane przez najwybitniejszych twórców. Dla widzów wybierane są wzruszające, czasem szokujące lub zabawne produkcje. A to tylko jeden element projektu. Pokazy filmowe są połączone z dyskusją z filmoznawcami, reżyserami oraz kulturoznawcami. To okazja do poszerzenia wiedzy o kinie.

Najbliższa projekcja w ramach projektu odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego. Wtedy wyświetlony zostanie film z cyklu „Mistrzowie – Początki”. Będzie można zobaczyć polską komedię obyczajową „Sublokator”. To historia o perypetiach młodego naukowca, który padł ofiarą zaborczej życzliwości kilku kobiet. Ludwik, naukowiec szukający spokojnego miejsca do pracy, wynajmuje pokój w willi zamieszkanej przez same kobiety. Każda z nich ma swoje marzenia i obsesje. Wszystkie starają się wciągnąć Ludwika w realizację swych zamiarów. Po seansie zaplanowane jest spotkanie z reżyserem filmu – Januszem Majewskim.
 
– Będzie można wziąć udział w dyskusji i dowiedzieć się o ciekawych wątkach i kulisach realizacji tej produkcji – zachęca Wysocka.
 
Kolejny pokaz z cyklu „Mistrzowie – początki” będzie można zobaczyć 6 marca. Na ten dzień przygotowano projekcję „Struktury kryształu” Krzysztofa Zanussiego. Głównym bohaterem filmu jest Jan - młody fizyk, który pracuje jako meteorolog. Mieszka na wsi wraz z żoną, nauczycielką w miejscowej szkole. Tymczasem jego uniwersytecki kolega Marek robi błyskotliwą karierę naukową. Przyjeżdża on, by skłonić Jana do powrotu do pracy naukowej w stolicy. To opowieść o starciu dwóch postaw, charakterów i wyobrażeń o sensie życia. Po pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu.
 
Natomiast 18 marca zaprezentowana zostanie produkcja z cyklu „Sąsiedzi”. Widzowie zobaczą „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa. To obraz bezwzględnej walce między dążącymi  do rozstania małżonkami i rodziną, w której brakuje miłości. Po projekcji planowane jest spotkanie z filmoznawcą - prof. Krzysztofem Kornackim.
 
Szczegóły na temat wszystkich wydarzeń są dostępne tutaj. Bilety, w cenie 7 złotych, można nabyć w kasie Konsulatu Kultury, w CultureBoksie lub poprzez stronę interticket.pl.
 Opublikowano: 22.02.2019 13:35
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury