Dzisiaj jest: 19.5.2019, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Rozlicz PIT w Gdyni i wygraj samochód

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 25 Autor:

Hybrydowa Toyota Yaris, rowery miejskie oraz karnety na Open’er Festival 2019 czekają na Ciebie w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”.

Rozlicz PIT w Gdyni i wygraj samochód

Jak je zdobyć? Zasady są proste. Wystarczy podać Gdynię jako miejsce zamieszkania w deklaracji podatkowej i zarejestrować się na stronie www.pitwgdyni.pl. Loteria rusza 1 marca.

Składając deklarację podatkową w Gdyni masz gwarancję, że Twój podatek wróci do Ciebie w postaci lepiej funkcjonującego miasta. Ale nie tylko. To także szansa na zdobycie wyjątkowych nagród - nowoczesnej, hybrydowej Toyoty Yaris Active Hybrid, dwóch rowerów miejskich Baltica Bicycles typu Baltica Gdynia lub siedmiu 4-dniowych karnetów na Open’er Festival 2019.

Żeby wziąć udział w loterii wystarczy rozliczyć PIT i zarejestrować się na stronie www.pitwgdyni.pl. Loteria skierowana jest do osób pełnoletnich, które złożyły deklarację podatkową w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych (osobiście lub przez internet) i wskazali w niej Gdynię jako miejsce zamieszkania (należy zachować potwierdzenie złożenia deklaracji). Zgłoszenia do udziału w loterii przyjmowane są od 1 marca do 15 maja do godz. 23:59. Losowanie nagród odbędzie się 17 maja.

Masz pytania? Konsultanci będą czekać na Ciebie w wybrane soboty w gdyńskich centrach handlowych w godz. 12:00-18:00: 16 marca w Galerii Klif, 23 marca w Centrum Handlowym Batory, 30 marca w Galerii Szperk, a od 6 kwietnia do 11 maja w Centrum Riviera. W Rivierze także, od 1 kwietnia, zobaczysz nagrodę główną, czyli Toyotę Yaris Hybryd i poznasz jej parametry techniczne i osiągi.

Dlaczego tak istotne jest, aby rozliczyć się w swoim mieście?

Wiele osób jest przywiązanych do miejsca, w którym zawsze składało PIT, pomimo tego, że od jakiegoś czasu pracują i mieszkają w nowym miejscu. Dlatego warto pamiętać, żeby w deklaracji podatkowej zaznaczyć aktualny adres. Dzięki temuTwoje pieniądze zostaną  przeznaczone na Twoje potrzeby

Razem możemy budować naszą Gdynię. Z Twoich podatków kupujemy nowoczesne pojazdy komunikacji miejskiej, budujemy drogi, żłobki, przedszkola, tworzymy biblioteki przyszłości. Bądź współgospodarzem swojego miasta i rozlicz PIT w Gdyni! – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Wpływy z podatków to jeden z kluczowych elementów zasilających budżet miasta. Aż 37% podatku płaconego przez mieszkańców do urzędu skarbowego wraca do gminy, która została wskazana jako miejsce zamieszkania. Kwota wpływająca do miejskiego budżetu od 1 osoby rozliczającej podatek PIT na terenie Gdyni to średnio blisko 2,5 tys. złotych. Zaledwie 2000 osób może dać blisko 5 milionów złotych wpływu do budżetu.

Poznaj bohaterów spotu „Rozlicz PIT w Gdyni”

Zdzisław Jastrząb do Gdyni przyjechał aż drugiego końca Polski, z górskiej miejscowości Piwniczna-Zdrój. Do naszego miasta ściągnęła go miłość… do trolejbusów. Pan Zdzisław swoją pasję realizuję już od 30 lat wożąc gdynian „trajtkami”.

Tomasz Grudniewski, komandor podporucznik Marynarki Wojennej RP, lekarz. Urodził się w Starachowicach, studiował w Łodzi. Jako oficer mógł wybrać jednostkę, w której będzie stacjonował, wybrał Marynarkę Wojenną i Gdynię. W naszym mieście prowadzi praktykę lekarską, specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządów ruchu.

Maciej i Dorota Skwierz, pochodzą ze Słupka, ale ich miejsce na Ziemi jest w Gdyni - tu pracują i wychowują córkę Anie. Jak sami mówią, najbardziej w Gdyni cenią sobie jej nowoczesność i możliwość bezpośredniego wpływu na przyszłość miasta. Oboje aktywnie uczestniczą w życiu gminy, chociażby poprzez udział w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego.

„Twój e-PIT” – nowe zasady rozliczania się z fiskusem

Warto przypomnieć, że w tym roku zmieniły się zasady rozliczenia podatku PITPisaliśmy, o nich tutaj. Ponadto,w wybrane soboty kwietnia (6, 13, 27) w Centrum Riviera w godz. 12:00-18:00 pracownicy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni będą służyć pomocą przy obsłudze serwisu „Twój e-PIT” (obsługującego zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2018 r.) oraz przy wypełnianiu innych zeznań PIT składanych drogą elektroniczną. Jedyne co należy ze sobą zabrać to dokumenty niezbędne do wypełnienia rocznego zeznania podatkowego i deklaracja PIT za rok 2017 (przychód za 2017 r. stanowi dane autoryzujące).

Jest nas coraz więcej

Z roku na rok coraz więcej osób rozlicza się w Gdyni. Według danych Ministerstwa Finansów liczba podatników rozliczających podatek dochodowy od osób fizycznych za rok 2017 w naszym mieście wynosiła 171 093. To o 1 342 osoby więcej niż w roku poprzednim. Wtedy PIT za rok 2016 rozliczyło 169 751 osób.

Loteria „Rozlicz PIT w Gdyni” także cieszy się dużą popularnością. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 9 tys. osób.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury