Dzisiaj jest: 19.5.2019, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Aleksandra Dulkiewicz prezydentem Gdańska. Gratulujemy!

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 20 Autor:

W niedzielę, 3 marca, gdańszczanie wybierali gospodarza swojego miasta.

Aleksandra Dulkiewicz prezydentem Gdańska. Gratulujemy!
Wygrała Aleksandra Dulkiewicz, która uzyskała 82,22 procent poparcia. To pierwsza kobieta, która obejmie urząd prezydenta Gdańska. Jej kandydaturę wspierali czołowi pomorscy samorządowcy, w tym prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
 
– To wielka radosna chwila, nie tylko dla gdańszczan, ale dla wszystkich Pomorzan i Polaków. To co zrobiłaś w ostatnich dniach, latach zbudowało przekonanie, że jesteś wspaniałym kontynuatorem tego, co robił Paweł, ale że odciśniesz też własne, osobiste piętno na tym pięknym mieście – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. 
 
W niedzielnym wieczorze wyborczym sztabu Aleksandry Dulkiewicz uczestniczyli prezydent Gdyni wraz z wiceprezydent Katarzyną Gruszecką-Spychałą.

Przedterminowe wybory w Gdańsku odbyły się w związku z wygaśnięciem mandatu prezydenta tego miasta po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Podano już oficjalne wyniki. Wybory wygrała Aleksandra Dulkiewicz, która otrzymała 82,22 procent poparcia. Jej kontrkandydatami byli: Grzegorz Braun, który zdobył 11, 86 procent głosów wyborców oraz Marek Skiba. Jego poparło z kolei 5,92 procent osób biorących udział w głosowaniu. Frekwencja wyniosła ponad 48 procent.
 
Dulkiewicz ogłosiła swój start w wyborach 22 stycznia, podczas konferencji prasowej na gdańskiej Ołowiance. Towarzyszyli jej wtedy współpracownicy oraz czołowi pomorscy samorządowcy, który wspierali jej kandydaturę. Wśród nich był prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Aleksandra Dulkiewicz  - urodziła się 10 lipca 1979 roku w Gdańsku. Z wykształcenia jest prawniczką. Jednak wybrała drogę samorządową. Była miejską radną Platformy Obywatelskiej. Podczas ostatnich wyborów samorządowych, które odbyły się w październiku 2018 roku, startowała z list komitetu Wszystko dla Gdańska. Po wyborach została wiceprezydent miasta ds. polityki gospodarczej. Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza pełniła obowiązki prezydenta Gdańska.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury