Dzisiaj jest: 19.5.2019, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Rusza nowa edycja programu "Gdynia na fali"

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 24 Autor:

Wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk oraz koordynator programu z ramienia Gdyńskiego Centrum Sportu Agnieszka Gruszka symbolicznie zainaugurowali kolejny sezon „Gdynia na fali”.

Rusza nowa edycja programu "Gdynia na fali"
W zajęciach weźmie udział ponad 2700 dzieci z 40 gdyńskich placówek oświatowych. Pierwsi uczestnicy pojawią się w Marinie Gdynia już 7 marca.

Głównym celem „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.

 Takie inicjatywy są niezwykle potrzebne. Wierzę, że program pozwoli jego uczestnikom w pełni dostrzec korzyści wynikające z nadmorskiego charakteru Gdyni, a także zaszczepi w nich miłość do żeglarstwa. Jestem o to spokojny, ponieważ osoby zaangażowane w program posiadają nie tylko niezbędną wiedzę, ale także wielkie doświadczenie - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. 

Zajęcia w całości organizowane będą na terenie gdyńskiej mariny, gdzie uczestnicy m.in.: odbędą wycieczkę po przystani jachtowej, wysłuchają historii o kapitanie Leonidzie Telidze czy generale Mariuszu Zaruskim, a także zapoznają się z konstrukcją łódki klasy Optimist. Nie zabraknie również lekcji bezpiecznego zachowania nad wodą oraz wizyty w klubach żeglarskich. 
 

W programie wezmą udział podopieczni 18 przedszkoli oraz uczniowie klas I-V z 22 gdyńskich szkół podstawowych. Łącznie to ponad 2700 młodych mieszkańców miasta! 

Nasze działania z roku na rok nabierają większego rozpędu, dlatego zdecydowaliśmy się jeszcze większy akcent postawić na praktyczne zajęcia w terenie – zaznacza Agnieszka Gruszka, koordynator programu z ramienia Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: - Najbliższe sąsiedztwo Zatoki Gdańskiej, wspaniały klimat panujący w marinie oraz wykwalifikowana grupa instruktorów żeglarstwa z pewnością sprawią, że dla dzieci będzie to prawdziwa przygoda, która może być początkiem „czegoś większego”.

Zwieńczeniem tegorocznej edycji „Gdynia na fali” będzie, zaplanowany na przełomie maja i czerwca, Rodzinny Piknik Żeglarski. Wszystkie szczegóły dotyczące programu dostępne są na stronie internetowej gdyniasport.pl w zakładce „projekty”.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury