Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Nadchodzą Kolosy!

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 46 Autor:

To już za kilka dni – do Gdyni z niesamowitymi relacjami z wypraw marzeń zawita elita polskiego środowiska podróżników!

Nadchodzą Kolosy!
Przed nami kolejna edycja tzw. Kolosów, czyli Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Szykuje się kilkadziesiąt fascynujących prelekcji i seminariów, które potrwają od piątku do niedzieli. Poznamy też nowych zdobywców nagród Kolosy.

Kolosy to nieoficjalna, ale powszechnie używana nazwa Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największej w Europie imprezy podróżniczej, która każdego marca odbywa się w Gdyni.

To trzy dni podczas których od rana do wieczora w ogromnej hali, mogącej pomieścić równocześnie nawet cztery tysiące widzów odbywają się prezentacje najciekawszych podróżniczych dokonań minionego roku kalendarzowego. To zarówno relacje, jak i pokazy zdjęć oraz filmów. Do tego cały szereg dodatkowych wydarzeń: wystawy zdjęć, seminaria specjalistyczne, spotkania z autorami książek czy targi sprzętu outdoorowego. Kulminacyjny punkt programu to zawsze ceremonia wręczenia nagród „Kolosy”.

Łącznie organizatorzy przygotowali kilkadziesiąt pełnych pasji wystąpień zapalonych podróżników, którzy każdego roku spełniają swoje marzenia i przełamują wszelkie bariery. Do Gdyni przyjeżdża absolutna czołówka autorów najbardziej spektakularnych wyczynów z ostatnich kilkunastu miesięcy. To zarówno nazwiska powszechnie znane, wymieniając chociażby Tomasza Michniewicza czy gdyniankę Miłkę Raulin, ale także szansa dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoje podróże życia. Tegoroczną edycję imprezy podzielono na trzy dni, a program oferuje zarówno spotkania na płycie Gdynia Areny, ale też seminaria w mniejszej sali oraz fotoplastykony w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

- Te trzy dni to kilkadziesiąt prelekcji o tym, co najważniejsze i najciekawsze w podróżniczych dokonaniach w zeszłym roku. Chociażby z tego względu warto w te dni zawitać do Gdyni – zachęca Agnieszka Krasińska z Referatu Promocji i PR Urzędu Miasta Gdyni. - Impreza odbywa się w dwóch obiektach: w Gdynia Arenie, gdzie zaczynamy w piątek, 8 marca o 11:00, natomiast w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym rozpoczynamy w piątek o godzinie 18:00. Dodatkowo, pomiędzy obiektami będzie jeździł autobus dla publiczności i będzie można się swobodnie przemieszczać – dodaje.
 

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Przekrój tematyczny, jak zresztą wskazuje oficjalna nazwa imprezy, obejmuje podróżników, żeglarzy oraz alpinistów. Będzie dostępna także transmisja wideo z sobotnich pokazów na dużej sali w Gdynia Arenie, link pojawi się przed relacją. Każdy znajdzie coś dla siebie wśród dziesiątek fascynujących spotkań. 
 

Poniżej szczegółowy program tegorocznej imprezy:


XXI Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów - DUŻA SALA, Gdynia Arena


XXI Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów - SALA SEMINARYJNA, Gdynia Arena


XXI Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów - FOTOPLASTYKON, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia (centrum konferencyjne)


Mapa dojazdu + informacje dotyczące autobusów
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury