Dzisiaj jest: 19.5.2019, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Ekologiczne trolejbusy od Solarisa

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 35 Autor:

To kolejny krok w stronę ekologicznego transportu publicznego. Na gdyńskie ulice trafi 6 najnowocześniejszych trolejbusów Solaris Trollino 12.

Ekologiczne trolejbusy od Solarisa
Planowo tabor ma zostać dostarczony do Gdyni do czerwca 2020 r.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni wybrało zwycięzcę przetargu na dostawę trolejbusów. Jest nim firma Solaris Bus & Coach S.A., która w ciągu 14 miesięcy od podpisania umowy dostarczy do Gdyni 6 pojazdów.

Będą to trolejbusy typu Trollino 12 czwartej generacji. Są to komfortowe pojazdy niskopodłogowe, jednoczłonowe, o całkowitej długości 12 metrów. Pomieszczą 75 pasażerów, z czego 30 na miejscach siedzących. Ich napęd stanowi nowoczesna bateria litowo-tytanowa. Co istotne baterie będzie można ładować w ruchu za pomocą tzw. szelek, jak i podczas postoju metodą plug-in. Dzięki temu trolejbusy będą mogły obsługiwać część trasy, znajdując się poza siecią trakcyjną.

Sukcesywnie rozbudowujemy gdyński tabor, dostosowując go do najwyższych standardów ekologicznych. Przed chwilą na drogi wyjechały przegubowe Trollino 18, teraz w przetargu wyłoniliśmy dostawcę kolejnych, równie korzystnych dla środowiska, a zatem i dla mieszkańców pojazdów – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. – Trollino 12 to kolejny etap, realizowanej przez nas od lat strategii, zastępowania autobusów o napędzie konwencjonalnym pojazdami elektrycznymi – dodaje wiceprezydent. 

Zakup trolejbusów zostanie zrealizowany za kwotę 16.656.660,00 zł brutto, w ramach projektu pn.: „Obniżenie zużycia energii i paliw w transporcie publicznym w Gdyni poprzez zakup bezemisyjnego taboru z napędem elektrycznym” ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach Programu priorytetowego pn.: „System zielonych inwestycji (GIS – Greek Investment Scheme). Część 2 GEPARD – Bezemisyjny transport publiczny”. Kwota dofinansowania wynosi 5 044 000,00 zł brutto.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury