Dzisiaj jest: 19.5.2019, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Policjanci ostrzegają o złodziejach podających się za przedstawicieli różnych instytucji

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 13 Autor:

Policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników różnych instytucji.

Policjanci ostrzegają o złodziejach podających się za przedstawicieli różnych instytucji

Zwracamy się z apelem o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. W dalszym ciągu dochodzi do przestępstw popełnianych między innymi przez fałszywych pracowników wodociągów.
 

Policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników różnych instytucji. Sposób działania sprawców polega na tym, że oszuści podając się za pracownika np. wodociągów odwiedzają przypadkowe mieszkania pod pozorem sprawdzenia instalacji wodnej. Po wpuszczeniu do mieszkania jeden ze sprawców odwraca uwagę lokatora (np. prosi go o odkręcenie wody w łazience i obserwowanie jej czy prosi o podanie szklanki wody), a drugi z nich w tym czasie przeszukuje mieszkanie i zabiera z niego pieniądze i inne kosztowności. Oszukane osoby dowiadują się o tym, że padły ofiarą kradzieży zazwyczaj na krótko po tym jak rzekomy „pracownik” opuszcza ich lokum. Do podobnej kradzieży doszło w ostatnich dniach na terenie Gdyni. Starsza kobieta została okradziona przez dwie kobiety podające się właśnie za pracownice wodociągów.
 

Przypominamy, iż w przypadku kiedy do drzwi naszego mieszkania zapuka osoba podająca się za pracownika administracji należy :
Najlepiej samemu sprawdzić czy faktycznie zaistniał problem o którym informuje nas pracownik (np. samemu sprawdzić czy w łazience doszło do przecieku) lub samemu odczytać licznik. Nigdy nie zostawiać nieznajomego „pracownika” samego, należy towarzyszyć mu cały czas podczas jego wizyty w naszym mieszkaniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego czy mamy do czynienia z prawdziwym pracownikiem administracji nie działać w pośpiechu i nie wpuszczać takiej osoby do mieszkania. O każdym przypadku oszustwa należy pilnie poinformować POLICJĘ dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.

Źródło: www.gdynia.policja.gov.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury