Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Poszukiwany za oszustwa ukrył się w ścianie

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 55 Autor:

Funkcjonariusze z gdańskiej komendy wojewódzkiej wraz z wejherowskimi policjantami zatrzymali 38-latka poszukiwanego za oszustwa.

Poszukiwany za oszustwa ukrył się w ścianie
Mężczyzna od 6 lat ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci znaleźli go na poddaszu domu w specjalnej skrzyni wbudowanej w ścianę. Wiele wskazuje na to, że zatrzymany najprawdopodobniej ma związek z kolejnymi przestępstwami dokonywanymi w sieci. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Policjanci z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz z funkcjonariuszami z zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego gdańskiej komendy wojewódzkiej od kilku miesięcy wspólnie pracowali nad wyjaśnieniem oszustw, do których dochodziło za pośrednictwem Internetu. Z zebranego przez policjantów materiału wynikało, że w sieci pojawiło się kilka kolejnych, powiązanych ze sobą sklepów oferujących różnego rodzaju produkty po wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Sprawcy sprzedawali produkty i otrzymywali wpłaty, a towaru nie wysyłali. Po pewnym czasie likwidowali sklep, zamykali rachunek bankowy i otwierali kolejny sklep. W ten sposób sprawcy popełnili nawet kilkaset przestępstw, w których pokrzywdzonych jest kilkaset osób.
 

Pracując nad tymi sprawami policjanci wytypowali osoby odpowiedzialne za oszustwo i miejsce, z którego prowadzona była działalność przestępcza. Zebrane dowody, w tym analiza materiałów i danych, doprowadziły do ustalenia, że jedną z osób zaangażowanych w ten przestępczy proceder jest najprawdopodobniej 38-latek, który od 6 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.
 

Realizując tę sprawę gdańscy policjanci wraz z zaangażowanymi w wyjaśnienie tych oszustw funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej w Wejherowie weszli do jednego z domów w powiecie wejherowskiem. Podczas prowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju dokumentację firmową świadczącą o przestępczym procederze, komputery, telefony komórkowe, karty bankomatowe oraz broń.

Determinacja, doświadczenie i instynkt policjantów doprowadziły ich do miejsca ukrywania się poszukiwanego 38-latka. Na strychu domu, w jednym z pokoi, funkcjonariusze odkryli specjalne zrobione pomieszczenie. W skrzyni na rolkach schowanej w ścianie siedział poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany.
 

W związku z tym, że 38-latek był poszukiwany listami gończymi do odbycia kary 6 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwa, trafił do aresztu.
 

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci dalej nad nią pracują i analizują wszystkie wątki. Niewykluczone są kolejne zatrzymania. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a za ukrywanie osoby poszukiwanej do 5 lat więzienia.


 

(KWP w Gdańsku / mw)

Źródło: www.policja.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury