Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Szkoła marzeń czeka na Gdyńskiej Giełdzie Szkół

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 36 Autor:

Pokaz barmański, policyjna musztra, a nawet tor gokartowy czy pokazy lotu dronów.

Szkoła marzeń czeka na Gdyńskiej Giełdzie Szkół
Tak promować się będą gdyńskie szkoły 1 kwietnia podczas giełdy przygotowanej specjalnie dla tych, którzy kończą w tym roku ósmą klasę szkoły podstawowej lub trzecią klasę gimnazjum. Będzie w czym wybierać. 
 
Gdyńska Giełda Szkół to cykliczne wydarzenie, które ma ułatwić pełen przegląd oferty gdyńskich szkół i nakierować gimnazjalistów oraz absolwentów szkół podstawowych na konkretny wybór. To od ich decyzji zależy, czym będą zajmować się w przyszłości – stąd i bogata ekspozycja wszystkich profili oraz kierunków kształcenia.
Przestrzeń zostanie podzielona na 3 strefy: wystawienniczą, edukacyjną i strefę rozwoju.
 
W strefie wystawców każda szkoła będzie miała swoje stoisko, na którym zaprezentuje dodatkowe aktywności i oferty zajęć. Będą to:

I Akademickie Liceum Ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi 
III Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi
V Liceum Ogólnokształcące
VI Liceum Ogólnokształcące
VII Sportowe Liceum Ogólnokształcące
IX Liceum Ogólnokształcące
X Liceum Ogólnokształcące
XIV Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi
XV Liceum Ogólnokształcące dla niedosłyszących
XVI Liceum Ogólnokształcące Specjalne Branżowa Szkoła Specjalna I Stopnia nr 7      
XVII Liceum Ogólnokształcące
Katolickie Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół Plastycznych – Liceum plastyczne
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3
Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych 
Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych
Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych
Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych
 
A do pokazania gdyńskie placówki mają wiele. 

– Uczniowie szkoły hotelarsko-gastronomicznej przygotowali pokaz barmański, zobaczymy także drona w akcji i gokarta z napędem elektrycznym na torze. Ekspozycję narzędzi do praktycznej nauki zawodu zaprezentuje „Chłodniczak”, klasa policyjna V LO da pokaz musztry paradnej. Będzie można zobaczyć jak się robi profesjonalny manicure, działać będą trzy stanowiska fryzjerskie, zobaczymy pokaz mody i fryzur. Nie zabraknie też bardziej technicznych prezentacji – działania programów księgowych, sprzętu geodezyjnego, a uczniowie „Budowlanki” wystąpią w stylizacjach… nowoczesnego budowlańca. Przedstawiona zostanie również oferta nowych zawodów w gdyńskich szkołach: opiekun medyczny, opiekunka dziecięca, asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej i florysta. – zachęca Emilia Koniuszewska z Wydziału Edukacji. 

Zaplanowano też wielką strefę doradztwa zawodowego, gdzie m.in. będzie można wypełnić test predyspozycji zawodowych, a także sprawdzić swoje umiejętności w zawodach kreatywnych (warto przynieść własny szkicownik), takich jak grafik czy architekt.
 
Tradycyjnie giełda ze względu na bardzo dużą liczbę uczniów (w tym roku będziemy mieć w Gdyni prawie cztery tysiące absolwentów kończących podstawówki i gimnazja) odbywać się będzie w trzech grupach: w godz. 9.00-11.00w godz. 11.00-13.00 i w godz. 13.00-15.00. Wszystkie aktywności 1 kwietnia odbędą się w Gdynia Arenie (ul. Kazimierza Górskiego 8).
 
Równolegle do giełdy odbywają się w mieście dni otwarte placówek oświatowych. Wszyscy absolwenci otrzymali też praktywny informator.

Wszystkie niezbędne informacje zarówno na temat giełdy, jak i rekrutacji znajdziemy w Niezbędniku absolwenta na stronie gdynia.pl.

Do pobrania:

Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury