Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Gdynianie polubili MEVO!

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 48 Autor:

Statystyki mówią same za siebie – gdynianie czekali na rower metropolitalny i chętnie z niego korzystają.

Gdynianie polubili MEVO!
Przez pierwsze dwie dobry działania MEVO konta w systemie utworzyło ponad 4500 mieszkańców, a do tej pory nowoczesne rowery przejechały po gdyńskich drogach już ponad 7000 kilometrów!

W czwartek o 14:00 minęły dokładnie dwie doby od oficjalnego uruchomienia MEVO. Gdyńskie statystyki wyglądają co najmniej dobrze i wskazują, że gdynianie chętnie wsiedli na rowery metropolitalne!

Do tej pory na zarejestrowanie się w systemie zdecydowały się 4592 osoby z Gdyni. Co ciekawe, statystyki na razie wskazują na większą aktywność mężczyzn – spośród użytkowników z Gdyni blisko 64% to panowie.

Nie wszyscy zdążyli już wypożyczyć rower, ale w tej chwili około 1600 osób to aktywni użytkownicy. Dwa dni przyniosły dokładnie 2211 wypożyczeń rowerów MEVO na terenie Gdyni.

Jak gdynianie korzystają z rowerów? Jeśli już na nie wsiadają, to przejeżdżają statystycznie ponad 3 kilometry w czasie jednej podróży, co – biorąc pod uwagę gęstość rozmieszenia stacji w całym mieście – oznacza jazdę nieco dłuższą niż tylko do najbliższego punktu. Do godziny 14:00 w czwartek gdyński „licznik” zatrzymał się na 7119 przejechanych kilometrach!

Poprawia się pogoda, więc bardzo możliwe, że statystyki MEVO w Gdyni będą coraz lepsze. Na razie liczby jasno wskazują, że gdynianie chętnie korzystają z nowego środka transportu - charakterystyczne, niebieskie rowery często widać na ulicach, drogach rowerowych i w najbardziej charakterystycznych punktach miasta.

Więcej informacji na temat systemu roweru metropolitalnego oraz linki do pobrania oficjalnej aplikacji na smartfony na stronie internetowej www.rowermevo.pl.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury