Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Policjanci z Gdyni edukują przedszkolaków

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 47 Autor:

Policjanci z gdyńskiej komendy w przeciągu ostatnich dni odwiedzili gdyńskie przedszkola, a w trakcie spotkań z najmłodszymi rozmawiali,

Policjanci z Gdyni edukują przedszkolaków

bawili się i edukowali dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas zabaw i wypoczynku oraz uczyli jak reagować na wypadek kontaktu z osobami obcymi. Dzieci chętnie słuchały porad, ćwiczyły wspólnie z gośćmi i zadawały wiele pytań dotyczących codziennej pracy stróżów prawa. Po spotkaniu niemalże każdy przedszkolak zapewniał, że w przyszłości zostanie policjantem.
 

Bezpieczeństwo dzieci to zagadnienie bardzo istotne w pracy policyjnych specjalistów zajmujących się profilaktyką i prewencją kryminalną. Wizyty policjantów w gdyńskich przedszkolach na stałe wpisały się w kalendarz pracy specjalistów zajmujących się profilaktyką. Funkcjonariusze odwiedzają najmłodszych, aby w sposób przestępny i zrozumiały edukować dzieci na temat bezpieczeństwa. Przedszkolaki wspólnie z policjantami uczą się bezpiecznych zachowań na drodze, poznają zagrożenia wynikające z kontaktu z osobami obcymi i agresywnymi zwierzętami, interesują się też "tajnikami" służby stróżów prawa.
 

W ostatnich dniach policjanci z Gdyni odwiedzili między innymi przedszkole przy ul. Śmidowicza. Dzieciaki z ogromną radością przyjęły niecodziennych gości. W atmosferze zabawy mundurowi uczyli najmłodszych bezpieczeństwa, przedszkolaki odwdzięczały się uśmiechami i wyrazami sympatii. Każda wizyta u najmłodszych mieszkańców Gdyni to ważny krok w budowanie bezpieczeństwa i przyjaznego wizerunku policyjnego munduru stojącego na straży prawa.

Źródło: www.gdynia.policja.gov.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury