Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Z Gdańska do Zurychu liniami SWISS

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 55 Autor:

W poniedziałek 1 kwietnia na lotnisku w Gdańsku wylądował po raz pierwszy samolot linii lotniczych Swiss, inaugurując tym samym regularne loty z i do Zurychu.

Z Gdańska do Zurychu liniami SWISS
To pierwsze połączenie Pomorza ze Szwajcarią.

Na lotnisku im. Lecha Wałęsy w poniedziałek odbyło się uroczyste powitanie pierwszego samolotu Swiss. Lądująca przed godziną 14.00 maszyna, zgodnie z lotniczą tradycją, została przywitana przez tzw. salut wodny. Oczywiście nie zabrakło upominków dla pierwszych pasażerów, zarówno tych przylatujących jak i wylatujących z Gdańska. Oficjalne przywitanie samolotu na płycie lotniska poprzedziła konferencja prasowa, w której wzięli udział: ambasador Szwajcarii, przedstawiciele zarządu i współwłaścicieli Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, w tym wiceprezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała oraz linii Swiss i Grupy Lufthansa. 
 
- Liczymy, że nowe połączenie Gdańska z Zurychem będzie bardzo korzystne nie tylko dla ruchu biznesowego, ale także turystycznego. Zapewne część Pomorzan w sezonie zimowym będzie latać ze Swiss na narty, a latem zwiedzać Zurych i okolice- powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - Ponadto loty realizowane do portu przesiadkowego w Zurychu otwierają bardzo bogatą ofertę kierunków zarówno w ramach własnej sieci Swiss, jak i sojuszu Star Alliance, którego jest członkiem – dodał Kloskowski.

Jednym z udziałowców Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest Gdynia.

– Wybór Trójmiasta na pierwszą destynację linii Swiss w Polsce dowodzi gospodarczej dojrzałości naszej metropolii. Takie bezpośrednie połączenie do miasta będącego zarazem samodzielnym wielkim centrum biznesu w Europie, jak i ważnym hubem lotniczym z pewnością ułatwi podejmowanie decyzji o lokalizacji inwestycji w Trójmieście. Istotna jest także wartość turystyczna, w ruchu w obie strony. To prestiżowe połączenie jest jednym z nalepszych wskaźników rozwoju gospodarczego, a jednocześnie samo indukuje dalszy rozwój. Doskonała wiadomość na wiosnę! – mówi wiceprezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała
 
Gdańsk i cały region rozwijają się bardzo dynamicznie zarówno w sektorze biznesowym, jak i turystycznym. Nowe bezpośrednie połączenie do Zurychu, oferowane cztery razy w tygodniu, optymalnie odpowiada potrzebom obu aglomeracji.  Ponadto atrakcyjność turystyczna Zurychu i Gdańska otwiera zupełnie nowe możliwości dla podróżnych, a także oferuje połączenia przez Szwajcarię do ponad 100 miejsc docelowych w ponad 40 krajach na całym świecie - mówi dr Frank Wagner, dyrektor generalny Grupy Lufthansa na Polskę.
 
Loty na trasie między Gdańskiem a Zurychem realizowane są w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Wylot ze Szwajcarii o godz. 12.05, przylot do Gdańska o 13.55. Rejs powrotny: start z Gdańska o 14.35, przylot do Zurychu o 16.35. Godziny połączeń zapewniają dogodne warunki do przesiadek na dalsze połączenia.

Kolejną dobrą wiadomością dla pasażerów jest fakt, że loty na trasie Gdańsk- Zurych realizowane są bardzo nowoczesnymi maszynami. C Series (Airbus A220)  to wyjątkowo wygodne samoloty uznawane za jedne z najbardziej komfortowych w swojej klasie. Linie Swiss zapewniają, że dzięki innowacyjności w projektowaniu kabin podróżujący mogą się spodziewać znacznego wzrostu komfortu lotu. Co bardzo ważne, maszyny te są wyjątkowo ciche. Według organizatora rejsów, pod względem wrażliwości słuchowej człowieka C Series  generuje tylko połowę poziomu hałasu swojego poprzednika, czyli Avro. Zużycie paliwa w porównaniu z wcześniejszą flotą jest mniejsze nawet o jedną czwartą.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury