Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Autyzm? Zdarza się

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 45 Autor:

W kwietniu obchodzimy Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie, mający przybliżyć społeczeństwu problemy i potrzeby osób z autyzmem oraz ich rodzin.

Autyzm? Zdarza się
W Gdyni wydarzenia z tym związane odbędą się w sobotę, 6 kwietnia. Będzie to okazja, aby zdobyć rzetelną wiedzę oraz wziąć udział w „Niebieskim Marszu dla Autyzmu”, pokazach pojazdów Straży Miejskie i Policji, a także szeregu atrakcji dla najmłodszych. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: aktor Bartłomiej Topa i artysta kabaretowy Szymon Jachimek.

W Gdyni Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie rozpoczniemy o godz. 12:00 „Niebieskim Marszem dla Autyzmu”, który wyruszy spod siedziby Urzędu Miasta Gdyni przy al. Marszałka Piłsudskiego 52/54 i ulicą Świętojańską przejdzie pod budynek InfoBoksu, gdzie na uczestników czekać będzie moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów. W trakcie imprezy będzie można zaczerpnąć fachowej wiedzy w punktach konsultacyjnych placówek, na co dzień wspomagających rozwój osób z autyzmem. Każdy będzie mógł porozmawiać ze specjalistami - nauczycielami, terapeutami, psychologami oraz rodzicami osób dotkniętych tym zaburzeniem.
 

Równolegle odbywać się będzie część artystyczna, do udziału, w której zaproszone zostały zespoły, grupy wokalne i taneczne ze szkół i przedszkoli. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci - warsztatów czy zajęć plastycznych. Najmłodszych uczestników z całą pewnością ucieszy także możliwość zobaczenia od środka radiowozów Straży Miejskiej i Policji, motocykli i samochodów rajdowych. Ponadto poczęstunek i szereg niespodzianek przygotowanych przez organizatorów, w tym zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, wystawa zdjęć zatytułowana „Znani i Lubiani wspierają Autystów”, zajęcia plastyczne dla dzieci, rozstrzygnięcie konkursu międzyszkolnego, prezentacja prac konkursowych oraz loteria fantowa.

W godzinach popołudniowych i wieczornych odbędzie się koncert zespołu wokalnego „NOX", a budynek Gdynia InfoBox rozbłyśnie na niebiesko w geście solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja „Niebieski Szlak”, Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Specjalnych nr 17. Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie rozpocznie się 2 kwietnia, czyli od ustanowionego przez ONZ, Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

Harmonogram wydarzenia

  • godz. 12:00 - spod Urzędu Miasta Gdyni wyruszy „Niebieski marsz dla autyzmu”, który przy dźwiękach Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej przejdzie pod budynek InfoBoksu, gdzie odbędą się główna część wydarzenia,
  • godz. 12.00 – 16:00 - pokaz motocykli i samochodów rajdowych,
  • godz. 12:30 - wprowadzenie i powitanie uczestników: Urszula Kubicka-Formela, Krystyna Zdunek; koncert Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej
  • godz. 13:00 - występy artystyczne: Angelika z siedemnastki w Gdyni, Weronika z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gdyni, Zespół Wokalny „NOX”
  • godz.14:00 - występy artystyczne: „Kapela nie do zdarcia” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku, Zespół Wokalny „NOX”
  • godz. 14:00 – 16:00 - pokaz psów terapeutów
  • godz.15:00 - grupa wokalno-taneczna „Raz, dwa, trzy” z siedemnastki, Julka ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Gdyni, Zespół Wokalny „NOX”
  • godz. 16:00 - grupa muzyczna ze Szkoły Podstawowej w Łęgowie, zespół teatralny „BIS” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Gdyni, zespół wokalny „NOX”, zespół muzyczny „Ja Ty My” z Gdyńskiej Szkoły Społecznej
  • godz.17:00 – koncert zespołu wokalnego „NOX”
  • godz. 18:00 – pokaz świetlny: podświetlenie budynku InfoBoksu na niebiesko w geście solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury