Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Informacja dotycząca ewentualnego strajku nauczycieli

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 31 Autor:

Szanowni Rodzice!

Informacja dotycząca ewentualnego strajku nauczycieli
Negocjacje dotyczące protestu nauczycieli odbywają się na poziomie ministerialnym i miasto nie jest stroną konfliktu. Oczekujemy jednak, że problem zostanie rozwiązany. Ze swojej strony monitorujemy na bieżąco sytuację, jesteśmy w stałym kontakcie z innymi samorządami, w tym Gdańska i Sopotu oraz z Pomorskim Kuratorium Oświaty. Myśląc o rozwiązaniach na czas ewentualnego strajku, koncentrujemy się na potrzebach uczniów i rodziców. 
 
Otrzymaliśmy informację ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, ile szkół przystąpi do strajku, natomiast danych na temat liczby strajkujących nauczycieli nie posiadamy. W Gdyni jest 98 placówek oświatowych. Otrzymaliśmy informację, iż 80 deklaruje przystąpienie do strajku. Niestety z uwagi na charakter protestu, jego skalę poznamy dopiero 8 kwietnia, zatem dopiero wówczas będziemy mogli zaproponować konkretne rozwiązania.
 
By wspomóc Państwa w zorganizowaniu dzieciom opieki, w tym najtrudniejszym dniu jakim niewątpliwie będzie poniedziałek 8 kwietnia, Prezydent Gdyni już podjął decyzję, że będzie to dzień otwarty miejskich placówek kultury. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami czy opiekunami mogą w tym dniu skorzystać nieodpłatnie z przygotowanej oferty. W swoje progi (bezpłatnie) zapraszają: Centrum Nauki EXPERYMENT, Muzeum Emigracji  oraz Konsulat Kultury, Gdyńskie Centrum Filmowe, biblioteki. 
 
O zmieniającej się sytuacji będziecie Państwo na bieżąco informowani przez dyrektorów placówek. Komunikaty dotyczące poszczególnych szkół i przedszkoli dostępne są na stronach internetowych jednostek. 
 
Bartosz Bartoszewicz
Wiceprezydent Gdyni


Oferta - szczegóły:

Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza w poniedziałek, 8 kwietnia, w godz. 9:00-13:00, dzieci wraz z opiekunami do kreatywnej strefy warsztatowej, która powstanie w kawiarni Konsulatu Kultury. Uczestnicy będą wspólnie tworzyć m.in. dekoracje wielkanocne. Tego dnia w naszej kawiarni będzie obowiązywać 20 procentowa zniżka. 
 
Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
Wstęp wolny.
 
Centrum Nauki Experyment - W swoje progi zapraszają: Centrum Nauki EXPERYMENT, w którym w godz. 9:00-18:00 będzie można zwiedzić pięć stałych - Hydroświat, Niewidoczne Siły, Akcja: Człowiek, Drzewo Życia oraz Kierunek Zdrowie. Uwaga: w związku z ograniczoną liczbą gości, która może jednocześnie przebywać na wystawie, możliwe jest dłuższe oczekiwanie na wejście. Sytuację przed kasami będzie można obserwować w poniedziałek na podglądzie kamery na stronie www.experyment.gdynia.pl
Dzieci do 12. roku życia mogą przebywać na terenie Centrum wyłącznie pod opieką dorosłych.

Muzeum Emigracji - Muzeum serdecznie zaprasza wszystkie dzieci szkolne wraz z opiekunami i rodzicami na nieopłatną wizytę 8 kwietnia 2019 w godzinach 10:00 - 18:00
Muzeum Emigracji w Gdyni przedstawia w przystępny sposób historię Polaków wyjeżdżających z ojczyzny do rozmaitych miejsc na świecie. Multimedialna wystawa stała opowiada o losach zarówno anonimowych osób, jak i słynnych rodaków znanych z osiągnięć naukowych, sportowych, biznesowych i artystycznych. Siedziba muzeum znajduje się w sercu gdyńskiego portu, dawnym Dworcu Morskim, skąd jeszcze do niedawna odpływały polskie transatlantyki. Dziś budynek przy ul. Polskiej 1 jest miejscem spotkań dla zainteresowanych historią w każdym wieku. 


Gdyńskie Centrum Filmowe - zapraszamy w poniedziałek 8 kwietnia na zwiedzanie zakamarków GCF. Grupa maksymalnie może liczyć 20 os. Zwiedzanie w 2 turach o 11:00 i 12:00. Zbiórka przy portierni GCF - poziom 0

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Teatr Muzyczny dysponuje następującymi wolnymi terminami 9.04, 10.04, 11.04 – godziny do ustalenia. Grupy za względu na przepisy BHP, nie mogą być większe niż 20 osób. Grupy takie musiałyby być pod opieką osób, które mają uprawnienia pedagogiczne.  
Kontakt:
Agnieszka Kaczor
+48/502292847, a.kaczor@muzyczny.org

Zespół Szkolno Przedszkolny nr 3 Zapraszamy najmłodszych na zajęcia z koszykówki które przeprowadzą zawodniczniki Gdyńskiej Młodej Ligi. Zajęcia potrwają w godzinach 9:00 - 15:00 na sali gimnastycznej ZSP nr 3. Prośba o zabranie ze sobą obuwa sportowego na zmianę.

ZSP nr 3
Nagietkowa 73, 81-589 Gdynia

Biblioteka Gdynia zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami do swoich filii dysponujących kącikami dla dzieci. Biblioteka Obłuże, Biblioteka Śródmieście, Biblioteka Witomino i Biblioteka Karwiny zapraszają od godziny 9.00 do swoich kącików dla dzieci, gdzie czeka mnóstwo książek, gier planszowych i wiele atrakcji.

Biblioteka Obłuże
ul. Boisko 6
tel. 58 625 08 16

Biblioteka Śródmieście
ul. Władysława IV 7-15
tel. 58 661 66 48

Biblioteka Witomino
ul. Narcyzowa 1
tel. 58 624 05 43

Biblioteka Karwiny
ul. Brzechwy 3/5
tel. 58 629 16 25
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury