Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Nauczyciele strajkują

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 42 Autor:

Wczorajsze rozmowy z rządem nie przyniosły oczekiwanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego skutków.

Nauczyciele strajkują

W poniedziałek rano w całej Polsce większość placówek oświatowych przystąpiło do strajku. W Gdyni jest  ich 98. Zdecydowana większość, bo 80 zadeklarowało wcześniej chęć przystąpienia do strajku. Jednak skalę protestu w naszym mieście poznamy dopiero w ciągu dnia. Aby wspomóc rodziców w zorganizowaniu opieki nad dziećmi miasto na 8 kwietnia przygotowało ofertę kulturalną. Na bieżąco aktualizujemy informacje.

Aktualizacja - godz. 11.35

W gdyńskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych zatrudnionych jest 3057 nauczycieli.
Do strajku nie przystapiło 250 nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Do strajku nie przystąpiło Przedszkole nr 4, 8, 11, 14, 22, 23, 27, 29, 31, 35, 36, 37, 42, 49 i 52. Tam dzieci mają zapewnioną opiekę.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 jest dzień wolny od pracy. 

Z naszych informacji wynika, że w mieście nie ma placówki, w której dzieci pozostałyby bez opieki.

O zmieniającej się sytuacji na bieżąco informują dyrektorzy placówek. Komunikaty dotyczące poszczególnych szkół i przedszkoli dostępne są na stronach internetowych jednostek.

Intensywne rozmowy ZNP z rządem trwają od tygodnia. W perspektywie przedłużających się negocjacji i widma strajku Prezydent Gdyni podjął decyzję, że 8 kwietnia będzie dniem otwartym miejskich placówek kultury. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami czy opiekunami mogą w tym dniu skorzystać nieodpłatnie z przygotowanej oferty. W swoje progi zapraszają: Centrum Nauki EXPERYMENTMuzeum Emigracji oraz Konsulat Kultury, Gdyńskie Centrum Filmowe i biblioteki


Oferta - szczegóły:


Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza w poniedziałek, 8 kwietnia, w godz. 9:00-13:00, dzieci wraz z opiekunami do kreatywnej strefy warsztatowej, która powstanie w kawiarni Konsulatu Kultury. Uczestnicy będą wspólnie tworzyć m.in. dekoracje wielkanocne. Tego dnia w naszej kawiarni będzie obowiązywać 20 procentowa zniżka. 
 
Gdyńskie Centrum Kultury,
ul. Jana z Kolna 25,
Wstęp wolny.
 
Centrum Nauki Experyment -zaprasza w godz. 9:00-18:00. Będzie można zwiedzić pięć wystaw stałych - Hydroświat, Niewidoczne Siły, Akcja: Człowiek, Drzewo Życia oraz Kierunek Zdrowie. Uwaga: w związku z ograniczoną liczbą gości, która może jednocześnie przebywać na wystawie, możliwe jest dłuższe oczekiwanie na wejście. Sytuację przed kasami będzie można obserwować w poniedziałek na podglądzie kamery na stronie www.experyment.gdynia.pl.

Dzieci do 12. roku życia mogą przebywać na terenie Centrum wyłącznie pod opieką dorosłych.

Muzeum Emigracji - Muzeum serdecznie zaprasza wszystkie dzieci szkolne wraz z opiekunami i rodzicami na nieopłatną wizytę 8 kwietnia 2019 w godzinach 10:00 - 18:00.
Muzeum Emigracji w Gdyni przedstawia w przystępny sposób historię Polaków wyjeżdżających z ojczyzny do rozmaitych miejsc na świecie. Multimedialna wystawa stała opowiada o losach zarówno anonimowych osób, jak i słynnych rodaków znanych z osiągnięć naukowych, sportowych, biznesowych i artystycznych. Siedziba muzeum znajduje się w sercu gdyńskiego portu, dawnym Dworcu Morskim, skąd jeszcze do niedawna odpływały polskie transatlantyki. Dziś budynek przy ul. Polskiej 1 jest miejscem spotkań dla zainteresowanych historią w każdym wieku. 

Gdyńskie Centrum Filmowe - zapraszamy w poniedziałek 8 kwietnia na zwiedzanie zakamarków GCF. Grupa maksymalnie może liczyć 20 os. Zwiedzanie w 2 turach o 11:00 i 12:00. Zbiórka przy portierni GCF - poziom 0.

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Teatr Muzyczny dysponuje następującymi wolnymi terminami 9.04, 10.04, 11.04 – godziny do ustalenia. Grupy za względu na przepisy BHP, nie mogą być większe niż 20 osób. Grupy takie musiałyby być pod opieką osób, które mają uprawnienia pedagogiczne.  

Kontakt:
Agnieszka Kaczor
+48/502292847, a.kaczor@muzyczny.org

Zespół Szkolno Przedszkolny nr 3

Zapraszamy najmłodszych na zajęcia z koszykówki które przeprowadzą zawodniczniki Gdyńskiej Młodej Ligi. Zajęcia potrwają w godzinach 9:00 - 15:00 na sali gimnastycznej ZSP nr 3. Prośba o zabranie ze sobą obuwa sportowego na zmianę.

Nagietkowa 73,
81-589 Gdynia

Biblioteka Gdynia zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami do swoich filii dysponujących kącikami dla dzieci. Biblioteka Obłuże, Biblioteka Śródmieście, Biblioteka Witomino i Biblioteka Karwiny zapraszają od godziny 9.00 do swoich kącików dla dzieci, gdzie czeka mnóstwo książek, gier planszowych i wiele atrakcji.

Biblioteka Obłuże,
ul. Boisko 6,
tel. 58 625 08 16

Biblioteka Śródmieście,
ul. Władysława IV 7-15,
tel. 58 661 66 48

Biblioteka Witomino,
ul. Narcyzowa 1,
tel. 58 624 05 43

Biblioteka Karwiny,
ul. Brzechwy 3/5,
tel. 58 629 16 25

Pokazy filmowe i dyskusje o wartościach dla młodzieży, występ gościnny Teatru Dziecięcego JANTRAK, wydarzenia 10 kwietnia w godzinach 10.00-12.30 w GCF.

Wydarzenie dedykowane młodym widzom – uczniom pomorskich szkół. Spotkania z reportażem i dokumentem filmowym dedykowane młodzieży od 12 roku życia. Prezentujemy reportaże i dokumenty filmowe, które uczestniczą w konkursie festiwalowym i opowiadają prawdziwe historie ludzi. Skłaniają do przemyśleń i rozmowy o tematach, które często umykają nam w codzienności. Film jest też doskonałym sposobem by oddziaływać na emocje młodych widzów i otwierać im oczy na ważne sprawy dnia codziennego. Filmy nie są długie, a po każdym z nich rozmawiamy i wyciągamy wnioski z tego, co wspólnie zobaczyliśmy i doświadczyliśmy.
Zapraszamy więc młodych twórców, a nauczycieli i rodziców inspirujemy do wspierania ich kreatywności i warsztatu.
Wstęp wolny

Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących 
Zapraszamy na zajęcia zajęcia sportowe które przeprowadzą zawodnicy Arka Gdynia Rugby. Zajęcia potrwają w godzinach 9:00 - 15:00 na sali gimnastycznej ZSSO. Prośba o zabranie ze sobą obuwa sportowego na zmianę.

Władysława IV 54,
81-384 Gdynia

SP nr 31 
Zapraszamy na zajęcia zajęcia sportowe które przeprowadzą animatorzy Stowarzyszenia Inicjatywa "ARKA" Gdynia Zajęcia potrwają w godzinach 9:00 - 15:00 na sali gimnastycznej SP nr 31. Prośba o zabranie ze sobą obuwa sportowego na zmianę.

Chylońska 227,
81-007 Gdynia

SP nr 52 
Zapraszamy na zajęcia zajęcia sportowe i warsztaty plastyczne które przeprowadzą animatorzy K.S. FLAUTA Gdynia Zajęcia potrwają w godzinach 9:00 - 15:00 na sali gimnastycznej SP nr 52. Prośba o zabranie ze sobą obuwa sportowego na zmianę.

ul. Okrzei 6
81-228 Gdynia

Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury