Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Gdynia chce rozwoju Kolei Metropolitalnej

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 40 Autor:

Deklarację woli uczestnictwa w rozwoju Kolei Metropolitalnej na Pomorzu podpisali 8 kwietnia w Gdańsku samorządowcy z województwa pomorskiego. Gdynia jest jednym z sygnatariuszy deklaracji.

Gdynia chce rozwoju Kolei Metropolitalnej
W deklaracji czytamy: Dostrzegając istotną rolę Kolei Metropolitalnej w rozwoju gospodarczym naszego regionu oraz poprawie jakości życia jego mieszkańców wyrażamy wolę, współpracy na rzecz wdrażania i przygotowania rozwiązań poprawiających jej funkcjonowanie poprzez uzupełniające się działania: planistyczne, infrastrukturalne, organizacyjne, promocyjne i inne służące temu celowi. Chodzi m.in. o zabezpieczenie planistyczne terenów w otoczeniu węzłów i przystanków, określenie planów rozwoju infrastruktury okołowęzłowej dopasowanych do specyfiki i potrzeb konkretnych lokalizacji, czy wdrożenie integracji kolejowo-autobusowej.

Razem możemy więcej, dlatego dziś wspólnie z innymi pomorskimi samorządowcami w imieniu ⁦Gdyni podpisałam deklarację dotyczącą rozwoju kolei w perspektywie 2030.  Kolej Metropolitalna się sprawdziła, kilka dni temu skorzystał z PKM 10 mln pasażer. Deklaracja to dla nas zielone światło  dla dalszej współpracy, ważne dla gmin północnej części aglomeracji, w tym Gdyni – uważa wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Podpisanie poprzedziło debatę pod hasłem „Kolej Metropolitalna na Pomorzu - dziś i w perspektywie roku 2030”. O tym, jakie zmiany już zaszły w transporcie i o tym, co jeszcze nas czeka dyskutowali zaproszeni goście. W najbliższym czasie realizowane będzie m.in. budowa drugiego toru na odcinku Gdynia - Kościerzyna i elektryfikacja całego układu kolejowego w tym obszarze wraz z linią PKM.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury