Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Na Witominie otwarto plac sportów miejskich

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 28 Autor:

Od kilku dni mieszkańcy Gdyni mogą korzystać z ogólnodostępnego placu sportów miejskich na Witominie.

Na Witominie otwarto plac sportów miejskich
Projekt, którego oficjalne otwarcie nastąpiło w sobotę, został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

To już drugi w Gdyni plac, na którym trenować można parkour i pokrewne dyscypliny. Pierwszy powstał na Leszczynkach.
– Plac sportów miejskich na Witominie bardzo dobrze oddaje sens funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego. Gdynianie zyskali kolejne wspaniałe miejsce do uprawiania aktywności, na którym szczególnie im zależało. Od teraz mogą z niego bezpłatnie korzystać wszyscy mieszkańcy i mam nadzieję, że plac będzie chętnie odwiedzany – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Parkour wywodzi się z Francji i jest uprawiany na całym świecie przez setki tysięcy ludzi. To forma aktywności fizycznej, która polega na efektywnym i użytecznym przemieszczaniu się po dowolnym terenie. W praktyce osoba uprawiająca parkour – zwana traceurem – przeskakuje przez murki i barierki, wspina się na ściany i skacze między wszelkimi napotkanymi przeszkodami. Do każdej z wymienionych aktywności, traceurzy przygotowują się podczas wielogodzinnych treningów na mniejszych wysokościach i odległościach oraz w bezpieczniejszych warunkach, które gwarantuje plac zlokalizowany przy skwerze, nieopodal stawku przy ul. Wielkokackiej. Z okazji jego otwarcia, członkowie Gdyńskiej Akademii Parkouru poprowadzili warsztaty dla najmłodszych. Gdyńscy traceurzy zaprezentowali również swoje umiejętności.

– Wraz z radą dzielnicy pracujemy nad tym, aby zorganizowane zajęcia dla młodych adeptów parkouru odbywały się na Witominie regularnie. Jak mogliśmy zaobserwować podczas otwarcia placu, to aktywność nie tylko niezwykle widowiskowa, ale i pozytywnie wpływająca na generalny rozwój fizyczny – zauważa Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Z wyposażonego w akcesoria do parkouru placu można korzystać bezpłatnie.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury