Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Wiemy, gdzie zagości filmowy festiwal!

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 34 Autor:

Odsłaniamy jedne z najważniejszych kart tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który zmienia swoje lokalizacje!

Wiemy, gdzie zagości filmowy festiwal!

We wrześniu tego roku święto polskiego filmu oprócz Gdyńskiego Centrum Filmowego i Teatru Muzycznego zagości też w kinie Helios, Konsulacie Kultury, Teatrze Miejskim, a nawet… w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym!
 

Najwięcej pokazów w Heliosie


To będzie wyjątkowy festiwal – szczególnie pod względem zmian w stosunku do poprzednich edycji. Ze względu na rozbiórkę Centrum Waterfront, w którym działało Multikino organizatorzy FPFF zdecydowali się postawić na Helios jako główne kino festiwalowe dla szerokiej publiczności. Widzowie uczestniczący w seansach w wielosalowym kompleksie w Centrum Riviera będą mieć okazję spotkania się z twórcami filmów z Konkursu Głównego. Obiekt dysponuje sześcioma salami, które łącznie mogą pomieścić ponad 1200 widzów.

Najważniejszym obiektem festiwalowym pozostanie natomiast Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W jego trzech salach – na Dużej Scenie, Scenie Nowej i Scenie Kameralnej – będą się odbywać pokazy konkursowe 44. FPFF, w tym uroczyste prezentacje filmów z Konkursu Głównego z udziałem ekip filmowych.

Położone tuż obok Gdyńskie Centrum Filmowe przy Placu Grunwaldzkim, podobnie jak w ostatnich latach, będzie miejscem ważnym dla dziennikarzy obsługujących 44. FPFF. Sala kinowa Warszawa jest zarezerwowana na pokazy prasowe filmów z Konkursu Głównego i poświęcone im konferencje prasowe. Na miejscu będzie działać też Biuro Prasowe. Seanse filmów konkursowych oraz wybranych sekcji pozakonkursowych wypełnią także sale Goplana i Morskie Oko w Gdyńskim Centrum Filmowym.
 

Co jeszcze? Muzeum, Teatr i Konsulat


Sporo nowości natomiast w sieci pozostałych festiwalowych lokalizacji: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza przy ulicy Bema, Muzeum Marynarki Wojennej przy Plaży Śródmieście oraz Konsulat Kultury przy ul. Jana z Kolna.Ten ostatni obiekt sprawdził się już podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu.

Cieszący się wielkim powodzeniem najmłodszej widowni przegląd filmowy „Gdynia Dzieciom” odbędzie się natomiast w sali audytoryjnej Centrum Nauki Experyment w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy Alei Zwycięstwa.

- Sukcesem ostatnich lat Festiwalu jest stale rosnąca frekwencja. W 2018 roku w projekcjach, spotkaniach i warsztatach festiwalowych uczestniczyło łącznie około 75 000 widzów. Chcemy odpowiedzieć na to ogromne zainteresowanie i zadbać o optymalną dostępność Festiwalu, który jest nie tylko największym spotkaniem polskiej branży filmowej, ale stał się również wydarzeniem przyciągającym rzesze wiernych widzów i entuzjastów polskiego filmu – mówi Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
 

Z filmu na film... autobusem


Bardziej szczegółowe informacje pojawią się wraz z programem tegorocznego festiwalu. Harmonogram projekcji będzie tak opracowany, by pozwalał uczestnikom łączyć udział w seansach w różnych miejscach. Większość festiwalowych lokalizacji dzielą niewielkie odległości, które można pokonać w czasie kilkuminutowego spaceru.

To nie wszystko - fani polskiego kina będą mogli też skorzystać z gdyńskiej komunikacji miejskiej! Pomiędzy Kinem Helios a Placem Grunwaldzkim, gdzie mieszczą się Teatr Muzyczny i Gdyńskie Centrum Filmowe, będzie w trakcie trwania FPFF kursować bezpłatna festiwalowa linia autobusowa.

Przypomnijmy, że 44. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się od 16 do 21 września tego roku.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury