Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Gimnazjaliści zdają egzaminy

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 37 Autor:

We wszystkich 22 gdyńskich szkołach, w których uczy się młodzież 3 klas gimnazjalnych rozpoczęły się egzaminy.

Gimnazjaliści zdają egzaminy

Uczniowie otrzymali karty egzaminacyjne punktualnie o godz. 9:00. Dzisiaj odpowiadają na pytania z części humanistycznej, jutro matematyczno-przyrodniczej a w piątek z języka nowożytnego. W sumie egzamin gimnazjalny zdaje dziś w Gdyni 2164 uczniów.

Mimo trwającego w całym kraju strajku nauczycieli egzaminy w Gdyni przebiegają planowo. We wszystkich szkołach dyrektorzy zdołali utworzyć komisje egzaminacyjne.

Uczniowie piszą egzaminy w: SP 8, SP 11, SP 12, SP 26, SP 31, SP 40, SP 43, SP 44, SP 48, SP 51, SP 52, ZSP 2, ZSP 3, ZSP 4, ZSSO, ZSO 1, ZSO 2, ZSO 5, ZSO 6, ZSO 7, ZSS 17, XVII LO.

A jak nastroje przed egzaminami?

- Do egzaminów przygotowywaliśmy się ciężko przez 3 lata. Jestem pewien, że praca naszych nauczycieli nie pójdzie na marne. Myślę, że wszyscy jesteśmy bardzo dobrze przygotowani i ten dzień, to jest właśnie nasz dzień – mówi gimnazjalista z Gimnazjum nr 24 w Gdyni.

Inny potwierdza:

- Jesteśmy spokojni i przygotowani!

Nie pozostaje nam nic innego niż trzymać za wszystkich kciuki!

- Drodzy gimnazjaliści, dziś rozpoczyna się pierwszy dzień Waszych zmagań w ramach egzaminu gimnazjalnego. To ważna chwila, która na pewno należy do stresujących. Mimo to chciałbym, abyście podeszli z wielką odwagą do tego wyzwania, któremu z pewnością wszyscy sprostacie. Życzę Wam dużo spokoju, skupienia i wyników przynajmniej takich jakie sobie wymarzyliście. Powodzenia! – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Egzaminy gimnazjalne potrwają do piątku, natomiast ósmoklasiści mają przystąpić do pisania testów w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia.

Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury