Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Prezydent Gdyni wspiera nauczycieli

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 34 Autor:

Prezydent Gdyni dziś rano odwiedził strajkujących nauczycieli w szkołach.

Prezydent Gdyni wspiera nauczycieli
Z pedagogami o ich trudnej sytuacji rozmawiał wraz z wiceprezydent Katarzyną Gruszecką-Spychałą i wiceprezydentem Bartoszem Bartoszewiczem. Z drugim śniadaniem w ręku, jako symbolem wsparcia prezydent odwiedził nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego nr VI i Szkoły Podstawowej nr 18. 

W całym kraju trwa kolejny dzień strajku nauczycieli. Protestują również pedagodzy z gdyńskich szkół. Prezydent Gdyni w geście wsparcia odwiedził szkoły i zapewnił, że szuka prawnego rozwiązania, by za czas strajku były im wypłacane wynagrodzenia. Pieniądze są i niewątpliwie pozostaną w edukacji. Pytanie czy i jakie rozwiązanie prawne uda się znaleźć. Z tym problemem zmagają się dzisiaj wszystkie samorządy w Polsce. Nauczyciele go znają i rozumieją.
 
 -Trzymamy za Państwa kciuki, rozumiemy i popieramy Wasze postulaty, które dotyczą kondycji polskiej edukacji. Wiemy, że decyzja o przystąpieniu do strajku była dramatyczna i jest wyrazem wielkiej determinacji. Wierzę, że Państwo, tak jak ja i moi współpracownicy, marzą, by te korytarze szybko na powrót wypełniły się dziećmi i zatętniły normalnym życiem szkolnym. Do tej szkoły przychodzę nie tylko jak prezydent miasta, ale i jako rodzic jej absolwentów, dziś już dorosłych mężczyzn. Nie mam wątpliwości, jak kluczowa jest rola nauczycieli w życiu młodego pokolenia –
 mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni i dodał - Stoimy w gotowości, pieniądze czekają i wszyscy nad tym pracują. Jeśli tylko  uda wypracować takie legalne rozwiązanie, pieniądze zostaną wypłacone. Chciałbym jednak, abyśmy się zgodzili co do jednej rzeczy – intencja jest jasna i oczywista – ale musimy postępować w taki sposób, aby nie było wątpliwości co do prawnych skutków wynikających z takiej decyzji

Drugie śniadanie do Liceum Ogólnokształcącego nr VI i Szkoły Podstawowej nr 18 Wojciech Szczurek dostarczył osobiście. Słodki poczęstunek dostarczono również do pozostałych gdyńskich szkół.

 - Podchodząc do strajku byliśmy świadomi, że w te dni nie będziemy zarabiać. Dzisiejsza wizyta pana prezydenta bardzo mile nas zaskoczyła i jesteśmy wdzięczni za to, że pomyślał o nas – mówiła Anna Brodewicz ze Szkoły Podstawowej nr 18, nauczyciel z 25-letnim stażem pracy.

- Od kilku dni strajkujemy, myślimy o naszych uczniach i nadchodzącym egzaminem, który rozpocznie się w poniedziałek i czekamy na odzew ze strony rządu, na reakcję, która pozwoli nam ten strajk jak najszybciej zakończyć. To potkanie dodało nam otuchy – mówiła Iwona Rokicińska ze Szkoły Podstawowej nr 18, nauczyciel z 35-letnim stażem pracy.

Obecnie w Gdyni trwa trzeci dzień egzaminów gimnazjalnych ze strajkiem nauczycieli w tle. Władze miasta na bieżąco monitorują sytuację. We wszystkich 22 szkołach w mieście, w których uczy się młodzież 3 klas gimnazjalnych dyrektorzy zdołali dziś utworzyć komisje egzaminacyjne i testy odbywają się planowo. 
 
W sumie egzamin gimnazjalny zdaje w Gdyni 2164 uczniów.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury