Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Rodzinne Ogródki Działkowe bliżej mieszkańców

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 59 Autor:

Rodzinne Ogródki Działkowe chcą być bliżej mieszkańców i aktywniej włączyć się w życie miasta.

Rodzinne Ogródki Działkowe bliżej mieszkańców
12 kwietnia Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni oraz Józef Matwies i Leonard Niewiński, przedstawiciele Okręgu Pomorskiego Polskiego Związku  Działkowców w Gdańsku podpisali umowę o współpracy. W ramach niej powołany został zespół do spraw ogródków działkowych. 
 
Wspólnie z zarządem Okręgu Pomorskiego Polskiego Związku Działkowców podpisaliśmy porozumienie, które tworzy reguły współpracy między Gdynią a ogrodami działkowymi w naszym mieście. Bardzo nam zależy na tym, by współpraca układała się harmonijnie. Byśmy wspólnie dyskutowali o wyzwaniach, które stoją przed nami, mając świadomość, jak ważną dla wielu gdynian mają ogrody działkowe w ich życiu – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Dotychczas współpraca pomiędzy członkami ROD a miastem nie była usystematyzowana. Nowo powołany zespół stale współpracujący z pełnomocnikiem prezydenta to z całą pewnością krok do utrwalenia relacji między działkowcami a gminą.
 
Podpisanie takiego dokumentu stawia nasze porozumienie na wyższym poziomie i podtrzymuje trwającą już współpracę pomiędzy mną, prezydentem, a zarządami ogródków działkowych. Wyzwania, jakie mają działkowcy, są różne. Wiele spraw udało się już załatwić, dlatego pozytywnie patrzę na dalszą współpracę – komentuje Andrzej Kieszek, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. współpracy z zarządami Rodzinnych Ogródków Działkowych.
 
Wśród celów, jakie stawia przed sobą nowo powołany zespół, są sprawne diagnozowanie i rozwiązywanie problemów, koordynowanie dwustronnej współpracy oraz wypracowywanie nowych rozwiązań.
 
Nasza współpraca z miastem polega na możliwości konsultowania spraw ważnych dla ogrodów działkowych, z pożytkiem dla  osób, które się nimi zajmują, ale także dla miasta i gdynian – tłumaczy Józef Matwies, prezes Okręgu Pomorskiego Polskiego Związku Działkowców w Gdańsku.
 
Rodzinne Ogródki Działkowe pełnią istotne funkcje w życiu mieszkańców miasta. Wspierają działania związane z promowaniem działań na rzecz ochrony środowiska oraz tworzeniem warunków do aktywnego wypoczynku gdynian. Ponadto integrują lokalne społeczności, aktywizują osoby starsze, czy prowadzą inicjatywy edukacyjne na rzecz dzieci i młodzieży.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury