Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Nowoczesny Ośrodek Leczenia Chorób Naczyniowych otwarty

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 22 Autor:

Zapewni lepsze warunki leczenia pacjentów i usprawni pracę lekarzy.

Nowoczesny Ośrodek Leczenia Chorób Naczyniowych otwarty
W szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni zakończył się pierwszy etap przebudowy Oddziału Chirurgii Naczyniowej. Trafił tam nowoczesny angiograf, ale to nie wszystko. Dzięki remontowi udało się też stworzyć nową przestrzeń, powstało kilka dodatkowych pomieszczeń. W taki sposób utworzono Ośrodek Leczenia Chorób Naczyniowych, którego oficjalne otwarcie odbyło się w piątek, 12 kwietnia.
 
Stworzenie Ośrodka Leczenia Chorób Naczyniowych to pierwszy etap zmian na Oddziale Chirurgii Naczyniowej w szpitalu św. Wincentego a Paulo. Na jego potrzeby, dzięki przebudowie przestrzeni, powstały m.in.: czteroosobowa sala pozabiegowa - o zwiększonym nadzorze - z węzłem sanitarnym, śluza pacjenta i śluza personelu, pomieszczenie techniczne, pokój ordynatora i lekarzy, pomieszczenie angiografu i jego sterownia, dyżurka lekarska, węzeł sanitarny dla osób z niepełnosprawnościami, łazienka dla personelu oraz szatnia z toaletą dla personelu. Wizualna zmiana wnętrz, to jednak dopiero początek. Szpital zakupił także nowoczesny sprzęt. Mowa o wartym blisko 2,5 mln złotych angiografie, czyli urządzeniu służącemu do badania naczyń krwionośnych - tętnic, żył czy komór serca. 
 
Nowy sprzęt i wnętrza po remoncie są już w pełni dostępne dla pacjentów i lekarzy. Otwarcie Ośrodka Leczenia Chorób Naczyniowych odbyło się w piątek, 12 kwietnia. W uroczystości wzięli udział m.in.: przedstawiciele samorządu województwa i władz Gdyni, zarząd Szpitali Pomorskich, dyrektor wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej - Christopher Todd oraz lekarze i personel z Oddziału Chirurgii Naczyniowej szpitala św. Wincentego a Paulo.
 
– Zupełnie nowe wyposażenie Oddziału Chirurgii Naczyniowej pozwala na realne zwiększenie opieki nad mieszkańcami miasta, co nas niezwykle cieszy. Nowoczesny sprzęt da możliwość przeprowadzenia większej liczby operacji i udzielenia pomocy większej liczbie osób – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Utworzenie Ośrodka Leczenia Chorób Naczyniowych da przede wszystkim możliwość lepszych warunków leczenia dla pacjentów. A nowoczeny sprzęt usprawni pracę lekarzy. Zakupiony na oddział angiograf posiada system Azurion 7 i dwudziestocalowy detektor, który zapewnia nowe możliwości podczas interwencyjnych zabiegów kardiologicznych i naczyniowych. 
 
– Zależy nam, żeby pacjenci, których leczymy, mieli lepsze warunki. Dbamy też o to, aby personelowi pracowało się tu wygodniej. To sprzęt wysokiej klasy. Dzięki niemu jesteśmy jednym z najlepiej wyposażonych ośrodków w Polsce – mówi Dariusz Nałęcz, wiceprezes Szpitali Pomorskich.

Na Oddziale Chirurgii Naczyniowej leczy się m.in. miażdzycę czy powikłania cukrzycy. Angiograf pomoże np. zaopatrywać tętniaki obwodowe czy udrożniać zamknięte naczynia krwionośne.  

– Urządzenie pozwoli nam na kalibrowanie, dokładny pomiar naczyń i ułatwi podejmowanie decyzji co do leczenia pacjentów– mówi lek. med. Ryszard Zając, kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej w szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

Angiograf został sfinansowany w ramach projektu pod nazwą „Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. w celu zapewnienia kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 

Pierwszy etap przebudowy oddziału zrealizowano dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Jego koszt wyniósł 1,77 mln złotych. Z tego 1,73 mln złotych pochodziło ze środków samorządu województwa, a pozostała kwota - 41 tysięcy złotych to środki Szpitali Pomorskich. 
 
Jeszcze w tym roku planowane jest przeprowadzenie drugiego etapu rozbudowy - przebudowy części hospitalizacyjnej Oddziału Chirurgii Naczyniowej.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury