Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 37 Autor:

W Święta Wielkanocne nikt nie może być sam, jednak nie wszyscy mają szansę na spędzenie tego wyjątkowego czasu w rodzinnej atmosferze.

Śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących
Specjalnie dla nich przygotowywane jest śniadanie wielkanocne, podczas którego samotni i potrzebujący gdynianie mogą wspólnie spędzić uroczyste chwile. Odbędzie się ono w niedzielę, 21 kwietnia, o godz. 8.00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów. Życzenia złoży prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Gdyńskie śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących to już tradycja. We wspólnym świętowaniu uczestniczy zwykle blisko 1000 osób, ale miejsca nie zabraknie dla nikogo. Na wielkanocnym stole pojawią się tradycyjne świąteczne potrawy.

W przygotowaniach do śniadania pomagają wolontariusze. To harcerze z gdyńskiego hufca ZHR, Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”, Centrum Aktywności Seniora, Caritas, a także inne osoby, które zadeklarują swoją pomoc.

Goście wielkanocnego śniadania nie wyjdą z pustymi rękami. Każdy potrzebujący otrzyma paczkę, która dodatkowo osłodzi mu świąteczny czas.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury