Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Ósmoklasiści zdają egzaminy

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 35 Autor:

To wielki dzień dla wszystkich ósmoklasistów. Punktualnie o godz. 9.00 uczniowie otrzymali karty i rozpoczęli pisanie egzaminu kończącego szkołę podstawową.

Ósmoklasiści zdają egzaminy
Dzisiaj odpowiadają na pytania z języka polskiego. Egzaminy ósmoklasisty potrwają jednak trzy dni. We wtorek uczniowie zmierzą się z matematyką, w środę z wybranym nowożytnym językiem obcym. W sumie w Gdyni egzamin ósmoklasisty zdaje 2290 uczniów.
 
W tym ważnym dla ósmoklasistów dniu odwiedziliśmy z kamerą Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gdyni, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 47. Zapytaliśmy uczniów o nastroje przed egzaminami.

– Jestem pozytywnie nastawiony do egzaminu i w dobrym nastroju. Jedyne, czego się obawiam to wypracowanie. Nie chciałbym, żeby trafił się temat, którego nie będę umiał – mówi Robert, ósmoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni.

– Wczoraj byłem spokojny, ale dziś się stresuje. To ważny moment. Nie czuje się przygotowany w stu procentach, ale na pewno nie będzie źle – mówi Kacper, ósmoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni.

– Zwykła sprawa, w ale się nie denerwuje. To po prostu długi sprawdzian z jednego przedmiotu. Chciałabym, żeby na egzaminie pojawiło się opowiadanie – dodaje Martyna, ósmoklasistka z tej samej szkoły.

Podczas egzaminów emocje towarzyszą jednak nie tylko uczniom. Udzielają się także innym osobom w ich otoczeniu.

– Denerwują się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Przyznam, że ja również. Chcemy, żeby nasze dzieci jak najlepiej wypadły na egzaminach i dostały się do swoich upragnionych szkół. W naszej szkole wszystko jest przygotowane, udało się skompletować komisje. Jesteśmy też gotowi na kolejne dwa dni – mówi Krzysztof Jankowski, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Gdyni.

Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Egzaminy uczniów klas ósmych potrwają do środy, 17 kwietnia.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury