Dzisiaj jest: 16.7.2019, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Nietrzeźwy kierowca autokaru, miał zawieźć dzieci na wycieczkę

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 44 Autor:

Kontrola autokarów wyjeżdżających na wycieczki z uczniami gdyńskich szkół to jedno z zadań policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego gdyńskiej komendy.

Nietrzeźwy kierowca autokaru, miał zawieźć dzieci na wycieczkę

Wczoraj (24.04.2019) w trakcie takiej kontroli sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, który okazał się być w stanie po użyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Grozi mu kara aresztu lub grzywny. Bezpieczeństwo dzieci wyruszających na szkolne wycieczki to bardzo ważny element każdej wyprawy autokarem. Policjanci z Gdyni w okresie wiosennym i letnik prowadzą systematyczne kontrolę stanu technicznego pojazdów oraz sprawdzenia trzeźwości kierowców i ich uprawnienia do przewozu wycieczek.
 

Wczoraj (24.04.2019) policjanci z gdyńskiej drogówki kontrolowali autokar, którym na wycieczkę szkolną miały wyjechać dzieci ze szkoły podstawowej. W trakcie badania stanu trzeźwości kierowcy autokaru okazało się, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. Wynik badania alkomatem wskazał 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
 

Policjanci uniemożliwili 38-letniemu kierowcy dalszą jazdę oraz zatrzymali jego prawo jazdy. Dalsze czynności w sprawie prowadzone będą przez funkcjonariuszy ogniwa wykroczeń z gdyńskiej komendy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkohol mężczyźnie grozi mu kara aresztu lub grzywny.
 

Policjanci apelują do wszystkich osób posiadających wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, który ma przewozić dzieci lub stanu trzeźwości jego kierowcy o przekazywanie informacji do jednostek policji. W każdym przypadku taki pojazd i jego kierowca zostaną sprawdzeni przez policjantów przeszkolonych do tego typu zadań. Ujawnienie poważnych usterek pojazdów lub niedopuszczenie do jazdy kierowcy, który wcześniej spożywał alkohol może zapobiec zdarzeniom tragicznym w skutkach.

Źródło: www.gdynia.policja.gov.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury