Dzisiaj jest: 20.9.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Kolejka na Kamienną Górę szykuje się na sezon

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 45 Autor:

Lato zbliża się wielkimi krokami. Gdynia przygotowuje się na pogodne dni zachęcające mieszkańców i turystów do spacerów po naszym mieście.

Kolejka na Kamienną Górę szykuje się na sezon
Przed sezonem letnim obowiązkowy serwis okresowy przejdzie kolejka na Kamienną Górę. Z tego powodu w dniach 20-24 maja będzie wyłączona z eksploatacji.
 
Kolej linowo-terenowa na Kamienną Górę w Gdyni przewozi pasażerów od 4 lipca 2015 roku. Jak każde tego typu urządzenie musi regularnie przechodzić okresowe badania techniczne. Ponieważ kolejka funkcjonuje całorocznie, nie ma możliwości wykonania tego typu kontroli poza sezonem. Dlatego też, na czas prac serwisowych, nastąpi przerwa jej w eksploatacji. 
 
- Co pół roku kolejka przechodzi przez serwis okresowy oraz badanie techniczne Transportowego Dozoru Technicznego, który dopuszcza urządzenie do dalszej pracy. Działania te są obowiązkowe. Wynikają z przepisów prawa i nie są spowodowane wystąpieniem jakiejkolwiek usterki czy awarii. Kolejka na Kamienną Górę służy do przewożenia osób, dlatego naturalne jest to, że należy regularnie badać jej stan techniczny. Jest to gwarantem jej bezawaryjności i bezpieczeństwa pasażerów – mówi Markos Pagudis, prezes Agencji Rozwoju Gdyni.

Kolejką na Kamienną Górę można bezpłatnie dostać się z Placu Grunwaldzkiego na punkt widokowy przy krzyżu na Kamiennej Górze. Jest czynna przez cały rok, we wszystkie dni tygodnia od godziny 10:00 do 20:00.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury