Dzisiaj jest: 20.9.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Już dziś policjanci przeprowadzają działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 47 Autor:

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dziś (09.07.2019) gdyńscy policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Już dziś policjanci przeprowadzają działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
 

Dziś (09.07.2019) mundurowi z gdyńskiej drogówki przeprowadzą działania "Kaskadowy pomiar prędkości". Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań zostaną wykorzystane m.in. radiowozy wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideo rejestratory i laserowe mierniki prędkości będące w dyspozycji Komendy Powiatowej Policji, jak również zaangażowanych w działania powiatów ościennych.
 

Policjanci przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.
 

Warto również podkreślić fakt, wynikający z policyjnych analiz, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

Źródło: www.gdynia.policja.gov.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury