Dzisiaj jest: 20.9.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Gdynia zamienia się w wyścigowy tor

Dodano: miesiąc temu Czytane: 33 Autor:

Trzy tory do efektownych pokazów, kilkaset pojazdów do podziwiania i mnóstwo dodatkowych atrakcji

Gdynia zamienia się w wyścigowy tor

– wielkimi krokami nadchodzi Verva Street Racing 2019 w Gdyni! Trwają ostatnie przygotowania do dwudniowej imprezy, która w weekend opanuje miasto.

Rozmiar wydarzenia jest ogromny – wystarczy wymienić, że przygotowano m.in. 10 kilometrów specjalnych wygrodzeń, blisko 500-osobowa ekipa techniczna pracowała łącznie przez 10 dni przy budowie tymczasowej infrastruktury, a organizatorzy spodziewają się w weekend około 200 tysięcy widzów, którzy będą uczestniczyć w Verva Street Racing.
 

Mistrzowie kierownicy #wGdyni


Przed nami goszczące po raz pierwszy w Gdyni wydarzenie, które powinno przede wszystkim zainteresować fanów motorsportu. W sobotę i niedzielę w najpopularniejszych miejscach miasta ulice i fragment plaży zamienią się w tory wyścigowe, na których próbkę umiejętności dadzą czołowi polscy kierowcy, wymieniając chociażby Roberta Kubicę czy Kubę Przygońskiego.

- Gdynia jest miastem bardzo rozwojowym, które powstało z marzeń wielu Polaków. Zapraszam wszystkich, bo będzie się działo. Będą akcenty Formuły 1, będzie nasz wspaniały team i wiele atrakcji dla wszystkich, którzy będą w tym czasie w Gdyni – zapowiadał podczas konferencji prasowej poprzedzającej Verva Street Racing 2019 Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen
 

Praca wre


Efekty prac widać już od kilku dni – szczególnie na terenie Skweru Kościuszki, Skweru Arki Gdynia czy śródmiejskiej plaży, które zmieniają się w główne punkty imprezy. Pojawiły się spore trybuny dla widzów, bandy zabezpieczające tory, telebimy czy duża scena usytuowana na plaży. Praca cały czas wre, na dzień przed startem trwają ostatnie instalacje, podłączenia sprzętu i pierwsze próby przejazdów.

Pierwsze atrakcje ruszą w sobotę, 24 sierpnia już od godziny 12:00, gdy masa samochodów – od youngtimerów po supercars i auta tuningowane – będzie dostępna do podziwiania w ramach tzw. Pit Party na Bulwarze Nadmorskim czy Molo Południowym.

Trzy tory, czyli główny punkt programu będą działać od 14:00 (wtedy pierwsze przejazdy po Torze F1 na Skwerze Kościuszki) do 19:00 (wówczas kończą się ostatnie przejazdy po Torze Dakar na plaży). Do tego m.in. strefa rodzinna i koncerty gwiazd, a kto nie zdąży zobaczyć wszystkiego w sobotę, ten będzie mógł nadrobić zaległości jeszcze w niedzielę.
 

Dodatkowe kursy i zmiany w ruchu


Organizatorzy Verva Street Racing spodziewają się bardzo dużego zainteresowania, dlatego prosimy o korzystanie z komunikacji miejskiej – tutaj więcej informacji o dodatkowych kursach. Ze względu na duże wyzwania logistyczne trzeba pogodzić się z tymczasowymi wyłączeniami niektórych ulic - tutaj więcej informacji o zmianach w ruchu. W przypadku dojazdu samochodem warto skorzystać z większych parkingów usytuowanych nieco dalej od centrum wydarzeń. 

Więcej informacji i pełen program imprezy na www.vervastreetracing.pl
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury