Zmiany rozkładów jazdy w Boże Ciało i na Chwarznie-Wiczlinie

W najbliższy czwartek, 11 czerwca, obchodzić będziemy święto Bożego Ciała. W związku z tym w pojazdach gdyńskiej komunikacji miejskiej obowiązywać będą świąteczne rozkłady jazdy, a linię 114 czekają czasowe zmiany. Ponadto od 15 czerwca Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni wprowadza zmiany w liniach kursujących w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.

Zmiany rozkładów jazdy w Boże Ciało i na Chwarznie-Wiczlinie
fot. Paweł Kukla- rozkłady jazdy ZKM 11 i 12 czerwca

Święto Bożego Ciała to ustawowo dzień wolny od pracy. Wierni kościoła katolickiego uczestniczą w organizowanych przez parafie uroczystych procesjach. Tego dnia komunikacja miejska funkcjonuje zgodnie z rozkładami jazdy jak w niedziele i święta.

Jak informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni, w tym roku procesje w większości gdyńskich parafii odbywają się poza drogami publicznymi, uczęszczanymi przez autobusy i trolejbusy. Dzięki temu nie ma konieczności wprowadzania dodatkowych zmian w funkcjonowaniu transportu zbiorowego.

Wyjątek stanowi linia 114, kursująca do Demptowa. Tam właśnie w godzinach 11-13 przewidziano procesję ulicami dzielnicy. Dla autobusów zaplanowano objazdy. W trakcie zamknięcia ul. Demptowskiej kursować będą one ul. Skarbka, natomiast przy zatrzymaniu ruchu na ul. Skarbka linia 114 pojedzie ul. Demptowską.

Dzień wolny od pracy w czwartek to dla wielu mieszkańców okazja do przedłużenia sobie weekendu. Pomimo tego, w piątek 12 czerwca w sieci ZKM Gdynia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie wolne od nauki szkolnej.

- zmiany na liniach kursujących do Chwarzna-Wiczlina

Z kolei od 15 czerwca Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni wprowadza się niewielkie zmiany w rozkładach jazdy linii autobusowych 140160 i 700.

Korekty na liniach 140 i 160 dotyczą wyłącznie popołudniowego szczytu w dni powszednie. Polegają na zmianie godzin odjazdów do 3 minut, w celu lepszej koordynacji z linią 147.

Po zakończeniu niektórych kursów linia 160 zjeżdżała z pętli Chwarzno Sokółka do zajezdni w Kaczych Bukach bez pasażerów. Od 15 czerwca pasażerowie będą mogli korzystać z pojazdów również i na tym odcinku. Kursy te będą obsługiwane jako linia zjazdowa 700. Trasa przejazdu poprowadzi ulicami: StaniszewskiegoZaruskiegoChwarznieńskąWiczlińskąRdestową Chwaszczyńską.

Trasa linii 700 ulegnie zmianie także we wszystkich kursach z Wiczlina: zamiast ulicami Nowowiczlińską Chwaszczyńską autobusy pojadą przez ul. Rdestową. Pozwoli to na ominięcie przebudowywanego odcinka ul. Chwaszczyńskiej.