Dzisiaj jest: 19.5.2019, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Tu będzie się bawić Wielki Kack

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 69 Autor:

Lada moment mieszkańcy Wielkiego Kacka będą mogli skorzystać z nowego placu zabaw, który „wygrali” w jednej z minionych edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tu będzie się bawić Wielki Kack
Na działce przy ulicy Stolemów powstało nowoczesne i bezpieczne miejsce do spędzania wolnego czasu, z którego będzie można korzystać także zimą.

To miejsce wymyślili sami gdynianie – ich głosy zadecydowały o tym, że przy ulicy Stolemów pojawił się nowy plac zabaw. Projekt, który zwyciężył w jednej z edycji Budżetu Obywatelskiego został już zrealizowany i niedługo będą mogli z niego skorzystać mali mieszkańcy Wielkiego Kacka.

 

- Piękne otoczenie, wśród zieleni i drzew, w bardzo zacisznym zakątku. Piękny plac zabaw został zbudowany zgodnie z gdyńskim standardem, czyli jest wyposażony w bardzo bezpieczne, certyfikowane zabawki – karuzele, zjeżdżalnie czy piaskownice, częściowo z bezpieczną nawierzchnią, ze specjalną gumową wylewką– mówi Wojciech Folejewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, który realizował projekt.

W ramach inwestycji przygotowano teren, na którym wcześniej rosła dzika roślinność – teraz na dobrze skomunikowanej działce pojawił się już ogrodzony plac zabaw, a na nim kilka urządzeń, w tym średni zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami (czyli tzw. małpi gaj), podwójne huśtawki z oparciem i bez oparć, huśtawki wahadłowe, huśtawka „bocianie gniazdo” dostosowana dla dzieci z niepełnosprawnościami, karuzela, piaskownica czy bujak na sprężynie. Do tego dodatkowe wyposażenie, jak ławki, śmietnik i stojak na rowery.

Plac zabaw znajduje się blisko uczęszczanych ulic - Starodworcowej i Siewnej, a w jego sąsiedztwie znajduje się siłownia zewnętrzna, zrealizowana również w ramach Budżetu Obywatelskiego. Razem z nowym placem powstała tym samym przyjazna przestrzeń publiczna, podobna do tych, które już funkcjonują m.in. na Brodwinie i na Małym Kacku. Wysokie drzewa w okolicy zapewnią odpowiednie zacienienie miejsca w porze letniej, a o bezpieczeństwo użytkowników jeszcze tej zimy pomoże zadbać oświetlenie LED.

- Plac zabaw jest całoroczny. Mamy teraz piękną pogodę, więc warto przyjść i spędzić czas na świeżym powietrzu – zaznacza Wojciech Folejewski.

Prace wykonała wyłoniona w drodze przetargu firma FB-Jelcz z Chwaszczyna. Koszt budowy placu zabaw to około 320 tysięcy złotych.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury