Dzisiaj jest: 26.6.2019, imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

"Zamelduj się w Gdyni" - miasto kontynuuje akcję powitalną

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 43 Autor:

Zakończona sukcesem pierwsza edycja akcji „Zamelduj się w Gdyni” będzie miała swoją kontynuacje.

"Zamelduj się w Gdyni" - miasto kontynuuje akcję powitalną
Miasto zachęca do meldowania się w Gdyni, oferując każdemu nowemu mieszkańcowi atrakcyjny pakiet powitalny.

Pierwsza edycja akcji „Zamelduj się w Gdyni” przygotowana została z okazji 92. urodzin miasta i trwała od 12 lutego do 31 grudnia 2018 roku. W tym okresie każda osoba, która zameldowała się w Gdyni na pobyt stały, otrzymywała pakiet powitalny. W okresie trwania akcji takich pakietów wydano ponad 3 tysiące, co jednocześnie oznacza 26% wzrost względem analogicznego okresu w 2017 roku.

Sukces akcji sprawił, że włodarze Gdyni postanowili kontynuować ją również w obecnym roku. Dzięki pakietowi powitalnemu nowi mieszkańcy Gdyni mają szanse lepiej poznać miejsce, z którym właśnie związali swoje życie. W ramach pakietu powitalnego otrzymamy cztery karnety umożliwiające jednorazowy, bezpłatny wstęp do Centrum Nauki Experyment, Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdyni, Gdyńskiego Centrum Filmowego oraz karnet uprawniający do odebrania biletu na mecz piłkarzy Arki Gdynia. Ponadto, dołączona do pakietu powitalnego specjalna broszura, dostarczy podstawowych informacji o pozostałych korzyściach płynących wraz z zameldowaniem się w Gdyni. Otrzymane w pakiecie powitalnym karnety obowiązują do końca marca 2020 roku. Wyjątkiem jest wejściówka na mecz piłkarzy Arki, która ważny jest do końca roku. Dodatkowo informujemy, że pakiety powitalne przyznane w roku 2018 są analogicznie ważne do końca marca bieżącego roku, natomiast karnet na mecz Arki Gdynia utracił ważność wraz z końcem ubiegłego roku.

Aby wziąć udział w akcji „Zamelduj się w Gdyni" i otrzymać pakiet powitalny należy zameldować się w Gdyni na pobyt stały. Proces meldunku jest darmowy, bardzo prosty i nie powinien zając więcej niż kilka minut. Wykaz dokumentów niezbędnych do uzyskania zameldowania można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Referat Ewidencji Ludności i Meldunków przyjmuje wnioski od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16:00 oraz w soboty między godziną 8:00 a 14:00. Dla osób preferujących załatwianie spraw on-line istnieje możliwość dokonania meldunku za pośrednictwem platformy ePUAP. Osoby, które w ten sposób zameldują się w Gdyni, otrzymają pakiet powitalny na wskazany we wniosku adres.

Szczegóły akcji "Zamelduj się w Gdyni" dostępne są w zamieszczonym na naszej stronie regulaminie.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury