Dzisiaj jest: 19.10.2019, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

W Marszewie dzieją się cuda

Dodano: rok temu Czytane: 153 Autor:

Domki hobbitów, Szlak Alicji oraz aplikacja mobilna i bikony. Oto nowości, które czekają nas w Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo”.

W Marszewie dzieją się cuda
Szlak Alicji polecany jest dla małych dzieci. Zobaczymy tam gigantyczne owady i labirynt - mówi Witold Ciechanowicz z Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo”. - Po drugiej stronie mamy Szlak Korzeni. On jest o tyle ciekawy, że jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Można też się nim przejść z małymi dziećmi w wózkach. Na szlaku tym powstały małe chatki, które roboczo nazywamy hobbicimi. Chatki do zwiedzania będą dostępne wiosną. Także od wiosny dzieci będą mogły zdobywać odznakę leśnego odkrywcy. Dostaną ją za przejście szlaków i wykonanie określonych zadań. Oprócz tego na szlakach działają bitkony, zupełna nowość do której potrzebna jest aplikacja. To od niej otrzymamy zadanie do wykonania.

Co ciekawe zimą wcale nie musimy czekać w odwiedzinami Marszewa do wiosny.

- Zimą, jeżeli zmarzniemy na Szlaku Wiewiórki czy Korzeni, możemy przyjść na zajęcia snycerskie - opowiada Ciechanowicz. - Umawiamy się poprzez naszą stronę www.marszewo.edu.pl i bezpłatnie rzeźbimy obrazki w lipowym drewnie. Dodatkowo zapraszamy na zajęcia „Ptasi karmnik”. Spotykamy się z ornitologami, łapiemy w specjalne sieci ptaki, ornitolodzy je obrączkują, mierzą, ważą i wypuszczają na wolność, a dzieci mogą to obserwować ucząc się mnóstwa ciekawych rzeczy o ptakach. 

Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo” został powołany w 2010 roku na terenie blisko 50 ha lasu. W centralnej części, zajmującej ponad 5 ha, znajdują się tematyczne kolekcje roślin, wraz z infrastrukturą ogrodową, placem zabaw i parkingiem. Pozostałą część terenu ogrodu stanowią lasy - głównie grądy i buczyny, porastające wzgórza morenowe. 

Ogród specjalizuje się w kolekcjonowaniu drzew, krzewów i roślin zielnych strefy umiarkowanej i borealnej, w szczególności gatunków rodzimych dla terenu Pomorza Gdańskiego.

Obecnie w ogrodzie zobaczyć można 16 kolekcji roślinnych, z okazami ponad 200 gatunków roślin. Ważną funkcją Leśnego Ogrodu Botanicznego "Marszewo" jest edukacja.

Na terenie ogrodu przejść się można szlakami Alicji, Wiewiórki oraz Korzeni.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury