Dzisiaj jest: 19.10.2019, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

W Gdyni testują najdłuższy trolejbus w Europie

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 70 Autor:

Ma 24 metry długości, dwa przeguby i jest najdłuższym trolejbusem, jaki kiedykolwiek wyjechał na gdyńskie drogi.

W Gdyni testują najdłuższy trolejbus w Europie
Solaris wspólnie z Przedsiębiorstwem Komunikacji Trolejbusowej będzie w naszym mieście testować Trollino 24. Najnowszy trolejbus od polskiego producenta zapowiada się bardzo nowocześnie.

24 metry to maksymalna, dopuszczalna w Europie długość pojazdów tego typu. Do tej pory na europejskich drogach można było spotkać tak długie trolejbusy tylko w kilku miastach Szwajcarii. Co prawda, podczas testów Trollino 24 nie będzie zabierał pasażerów, ale będzie można go spotkać na ulicach miasta. A te już w przyszłym tygodniu. Gdynia jest jedynym miastem, w którym Trollino 24 będzie przechodzić badanie homologacyjne. Pojazd zostanie w Gdyni do 19 lipca.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury