Dzisiaj jest: 19.10.2019, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Gdynia wspiera aktywnych rodziców

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 53 Autor:

Utworzenie 60 nowych miejsc w żłobkach dla najmłodszych gdynian – to cel projektu „Aktywny rodzic”, który właśnie przeprowadzany jest w Gdyni.

Gdynia wspiera aktywnych rodziców
Miasto zachęca rodziców i opiekunów dzieci do zgłaszania się do programu i przedłuża termin składania dokumentów do 24 czerwca.
 
Wsparcie otrzymać mogą zarówno osoby pracujące, jak i te, które pozostają poza rynkiem pracy. Warunkiem jest sprawowanie opieki nad dzieckiem w wieku do lat 3.
 
W pierwszym etapie projektu nowe miejsca zostały utworzone w filii żłobka „Niezapominajka” przy ul. Porębskiego na Pogórzu oraz w żłobku „Koniczynka” przy ul. Chylońskiej 237, gdzie powstało 5 nowych miejsc przystosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Kwalifikacja dziecka odbywa się we współpracy z Ośrodkiem Wczesnej Interwencji, który posiada odpowiednią wiedzę potrzebną przy diagnozowaniu takich potrzeb.
 
- Zgodnie z założeniami projektu przyjęte dzieci  będą miały indywidualne zajęcia z logopedą, fizjoterapeutą oraz terapeutą integracji sensorycznej. Dzięki wsparciu do naszego żłobka zostanie również zakupiony specjalistyczny sprzęt w postaci stołu rehabilitacyjnego do terapii metodą Bobath i Vojty, który wzbogaci nasze zajęcia terapeutyczne. Zachęcam rodziców, aby skorzystali z możliwości, jakie daje miasto i zgłosili się do projektu - mówi Agnieszka Welfle-Pobłocka, dyrektor placówki.
 
W celu zgłoszenia się do projektu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który złożyć można:
osobiście w Biurze Projektu: Gdyńskie Centrum Zdrowiaul. Władysława IV 43, II piętro; od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 do dnia 24.06.2019;
 
drogą pocztową na adres: Gdyńskie Centrum Zdrowia, ul. Władysława IV 43, 81-395 Gdynia z dopiskiem: Projekt pn. „Aktywny rodzic”. W przypadku wysłania dokumentacji rekrutacyjnej drogą pocztową lub kurierem za termin złożenia uznaje się datę doręczenia do dnia 24.06.2019.
 
Realizatorem projektu działającym w imieniu Gminy Miasta Gdyni jest Gdyńskie Centrum Zdrowia. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Jego wartość wynosi 1 739 520,00 zł, w tym wysokość dofinansowania ze środków UE wynosi 1 478 592,00 zł, a wkład własny Gminy Miasta Gdynia wynosi 260 928,00 zł.
 
Szczegóły dotyczące projektu oraz dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Zdrowia
 
Wszelkich informacji udziela Biuro Projektu: ul. Władysława IV 43, pokój nr 7, 81-395 Gdynia, czynne od poniedziałku do piątku w godz.: 8.00-16.00.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury