Dzisiaj jest: 19.10.2019, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Egzaminy poszły świetnie. Teraz wakacje!

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 54 Autor:

W szkołach rozbrzmiał ostatni dzwonek. Dla prawie 27 tysięcy szkół publicznych w Gdyni rozpoczęły się tym samym wakacje.

Egzaminy poszły świetnie. Teraz wakacje!
Jednak dla wielu z nich jest to nie tylko czas odpoczynku, ale także oczekiwania na wyniki rekrutacji. W kwietniu uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych zdawali egzaminy, teraz wiadomo, że uzyskując wyniki znacznie wyższe od średniej krajowej i plasujące ich jako drugich najzdolniejszych uczniów w województwie. Do 18 czerwca mogli wziąć udział w elektronicznym naborze do wybranych szkół średnich. Gdynia jest gotowa na przyjęcie podwójnego rocznika. 

Bieżący rok szkolny ukończyło w Gdyni w sumie 26 829 uczniów: 16601 ze szkół podstawowych, w tym 1014 dzieci w oddziałach przedszkolnych tzw. klasach „0”, 1955 uczniów klas gimnazjalnych, 4454 licealistów, 3477 uczniów szkół zawodowych, 342 uczniów szkół specjalnych, w tym 27 z oddziałów specjalnych przedszkolnych. 
                                                 
Niektórzy z nich już świętują wakacje, inni czekają na wyniki rekrutacji do szkół średnich. 
Wiemy już, że gdyńscy uczniowie ostatnich klas podstawówek i gimnazjów osiągnęli bardzo dobre wyniki egzaminów końcowych, znacznie przewyżające średnią krajową. Natomiast w województwie pomorskim są drugimi najzdolniejszymi absolwentami. Najlepsi w województwie okazali się uczniowie z Sopotu.

- Nasi uczniowie, jak co roku udowadniają że są zdolnymi i ambitnymi młodymi ludźmi. Gratuluję im i trzymam kciuki za ich kolejne decyzje podejmowane na drodze edukacyjnej przyszłości i spełniania marzeń. By ułatwić im wybór właściwego kierunku kształcenia, który odpowiadałby ich zainteresowaniom i dał im szansę podjęcia nauki w wymarzonych zawodach, Gdynia umożliwiła składanie dokumentów do trzech wybranych przez każdego ucznia szkół. Jestem przekonany, że tak przeprowadzony nabór jest najlepszym rozwiązaniem. Jesteśmy przygotowani na to, że może być spora konkurencja w najpopularniejszych gdyńskich szkołach średnich i nie wszyscy kandydaci dostaną się do szkoły pierwszego wyboru. Mimo to chciałbym zapewnić, że każdy absolwent niezależnie od tego, czy skończył podstawówkę, czy gimnazjum, znajdzie swoje miejsce w przygotowanych na podwójny rocznik oddziałach – podkreśla Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.  

Oferta gdyńskich placówek jest różnorodna, dostosowana do oczekiwań uczniów i potrzeb stale zmieniającego się rynku pracy. O tym, gdzie uczniowie będą kontynuować naukę dowiedzą się 5 lipca. Wtedy poznamy wyniki rekrutacji.

Ze względu na reformę systemu edukacji, od 1 września naukę rozpoczną uczniowie z podwójnego rocznika. Na absolwentów szkół podstawowych czeka czteroletnie liceum ogólnokształcące lub pięcioletnie technikum. Z kolei gimnazjaliści spędzą w wybranych szkołach średnich o jeden rok mniej, czyli trzy lata w liceum ogólnokształcącym lub cztery lata w technikum. Dla obu grup uczniów przygotowane są odrębne klasy z dostosowanym programem nauczania. Podczas dedykowanej uczniom Gdyńskiej Giełdy Szkół, która odbyła się w kwietniu br., uczniowie otrzymali informatory zawierające charakterystyki szkół i szczegółowo opisane klasy dla każdej z grup.
  
Na absolwentów gimnazjum czeka łącznie 2 698 miejsc w 85 oddziałach klas I liceów i szkołach zawodowych. Z kolei dla absolwentów szkół podstawowych przygotowano 2 814 miejsc w 87 oddziałach klas w gdyńskich liceach i szkołach zawodowych.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury