Dzisiaj jest: 19.10.2019, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Gdynia zaprezentuje się w Kilonii

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 86 Autor:

Jest organizowany po raz 125. i co roku przyciąga miliony turystów. Mowa o międzynarodowej imprezie „Kieler Woche” czyli Tygodniu Kilońskim.

Gdynia zaprezentuje się w Kilonii
To znane na całym świecie regaty oraz największy letni festiwal w Europie Północnej. Gdynia, jako miasto siostrzane Kilonii, kolejny raz będzie częścią tego wydarzenia. Stoisko promocyjne naszego miasta stanie na Rynku Międzynarodowym, który jest jednym z elementów festiwalu. Poszczególne państwa i regiony prezentują tam  informacje na swój temat oraz wyroby rzemiosła artystycznego. Ponadto na miejscu będzie nas reprezentować oficjalna delegacja: radna miasta Marika Domozych oraz Karol Giełdon z Miejskiego Biura Konserwatora Zabytków. „Kieler Woche” potrwa od 22 do 30 czerwca.
 
Tegoroczne „Kieler Woche” składa się z ponad 2 tysiące różnego rodzaju imprez. To nie tylko regaty, ale też liczne wydarzenia kulturalne takie jak: wystawy czy przedstawienia teatralne. Na ponad 20 scenach zaplanowano około 400 koncertów. Będą się one odbywać pod gołym niebiem. Podczas imprezy zagrają zespoły reprezentujące różne muzyczne style – pop, rock czy jazz. Każdego roku festiwal odwiedza ponad 3,5 miliona turystów.
 
W ramach Tygodnia Kilońskiego organizowany jest także specjalny Rynek Międzynarodowy. To nieodłączny element festiwalu. Są na nim prezentowane stoiska narodowe. Nie zabraknie tam również polskiego i lokalnego akcentu. Gdynia przedstawi własne stoisko. Będzie ono częścią polskiego działu. Nasze miasto zaprezentuje tam materiały informacyjno-promocyjne dotyczące Gdyni i Pomorza oraz wyroby z bursztynu.
 
Gdynia to miasto siostrzane Kilonii. Z tej okazji na „Kieler Woche” już po raz kolejny zaproszona została oficjalna delegacja z naszego miasta. W tym roku Gdynię reprezentują: radna Marika Domozych oraz Karol Giełdon z Miejskiego Biura Konserwatora Zabytków. Naszych przedstawicieli oraz delegacje innych miast powitają w miejscowym ratuszu Ulf Kämpfer – prezydent Kilonii oraz Hans-Werner Tovar – przewodniczący Rady Miasta. Potem wszyscy wezmą udział w uroczystym otwarciu „Kieler Woche”.
 
Ponadto gdyńska delegacja będzie uczestniczyć w odbywającym się co roku, w ramach Tygodnia Kilońskiego, Międzynarodowym Forum Miast. Tym razem jego tematem głównym jest „Życie w mieście”. W jego ramach zaplanowano trzy warsztaty tematyczne:  „Zwarte miasto”, „Zielone miasto” oraz „Historyczne miasto”.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury