Dzisiaj jest: 19.10.2019, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Gdynia gotowa na wakacje!

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 70 Autor:

Zaczynamy wakacje na gdyńskich plażach! Babie Doły, Śródmieście, Redłowo i Orłowo – to cztery kąpieliska, które 21 czerwca rozpoczynają sezon letni.

Gdynia gotowa na wakacje!
Tego samego dnia na maszt zostają wciągnięte także Błękitne Flagi dla plaży Śródmieście i Mariny Gdynia. To potwierdzenie najwyższych standardów czystości i bezpieczeństwa.

Błękitna Flaga to międzynarodowy program zainicjowany przez kopenhaską Fundację Edukacji Ekologicznej. Co roku międzynarodowe jury przyznaję prestiżowe wyróżnienia kąpieliskom i przystaniom jachtowym spełniającym rygorystyczne normy czystości i bezpieczeństwa. W tym roku dwie Błętkinte Flagi zawisną także w Gdyni. Otrzymały je: plaża Śródmieście i Marina Gdynia, które, aby pochwalić się tym tytułem musiały poddać się drobiazgowej kontroli m.in. w zakresie jakości wody, czystości kąpieliska i najbliższej okolicy, dostępności dla osób z niepełnosprawnością czy bezpieczeństwa.

W Gdyni nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa 37 ratowników. Przez cały sezon letni będą oni strzegli plaż w godz. 9.30-17-30. Do ich dyspozycji są 4 łodzie ratownicze, quady i skuter ratowniczy z platformą. Na każdym z czterech kąpielisk znajduje się także punkt pomocy, w którym stały dyżur pełni ratownik medyczny dysponujący sprzętem do udzielania pierwszej pomocy oraz defibrylator AED. Piąty defibrylator ma Grupa Interwencyjna Ratownictwa Wodnego.

Sezon na gdyńskich kąpieliskach zakończy się 31 sierpnia.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury