Dzisiaj jest: 19.10.2019, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Ruszył sezon kąpielowy w Gdyni

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 45 Autor:

Sezon na gdyńskich plażach oficjalnie rozpoczęty! Od 21 czerwca funkcjonują kąpieliska morskie: Śródmieście, Redłowo, Orłowo i Babie Doły.

Ruszył sezon kąpielowy w Gdyni
Do 31 sierpnia, codziennie w godzinach od 9:30 do 17:30, bezpieczeństwa strzec będą na nich gdyńscy ratownicy. 
 
W dniu inauguracji wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk spotkał się z przedstawicielami ratowników, Gdyńskiego Centrum Sportu oraz służb współpracujących przy koordynowaniu funkcjonowania kąpielisk. 
Wszystkim plażowiczom życzę udanego wypoczynku. W Gdyni można czuć się komfortowo i bezpiecznie, także na kąpieliskach. Ogromna w tym zasługa naszych ratowników, którzy są doskonale wyszkoleni, a do dyspozycji mają wysokiej klasy sprzęt. Wciąż chcemy podwyższać standardy i konsekwentnie działamy w tym kierunku - zaznacza wiceprezydent Marek Łucyk.
 
Gdyńskich kąpielisk strzec będzie 37 ratowników. Do ich dyspozycji są: cztery łodzie ratownicze, pojazd ATV i skuter ratowniczy z platformą. Na każdym z czterech kąpielisk znajduje się punkt pomocy, w którym stały dyżur pełni ratownik medyczny, dysponujący sprzętem do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz defibrylator AED. Piąty defibrylator ma Grupa Interwencyjna Ratownictwa Wodnego. Na każdym z kąpielisk ratownicy posiadają na wyposażeniu opaski dla dzieci – każdy rodzic może pobrać opaskę, zapisać numer telefonu, dzięki czemu będzie czuć się jeszcze bezpieczniej.
 

Dalsza współpraca z Kosakowem

Gdyńską marinę odwiedził dziś również Marcin Majek, wójt Gminy Kosakowo. Przy tej okazji podpisano porozumienia o partnerstwie przy administrowaniu kąpieliskiem Babie Doły pomiędzy Gdynią a Gminą Kosakowo, podobnie jak w ubiegłym roku.
To wspaniały pomysł, aby łączyć siły i wspólnie zarządzać tym kąpieliskiem. Uważam, że jest to jedna z najpiękniejszych plaż w całym Trójmieście, dlatego cieszę się, że dołożymy swoją cegiełkę do jej funkcjonowania – mówi wójt Marcin Majek.
 
Wedle porozumienia, kąpielisko w Babich Dołach prowadzone będzie wspólnie przez oba podmioty, które będą ponosić koszty jego utrzymania. Współpraca ma na celu m.in. uporządkowanie terenu w najbliższym otoczeniu plaży.
 

Błękitna Flaga

Na maszt wciągnięto dziś również Błękitne Flagi na kąpielisku Śródmieście oraz w przystani jachtowej Marina Gdynia. To prestiżowe odznaczenie zostało ponownie przyznane Gdyni przez Międzynarodową Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Danii. Oznacza to, że spełniają one rygorystyczne standardy jakości, dzięki czemu wiemy, że są czyste, a plażowanie i zażywanie kąpieli morskich całkowicie bezpieczne.
 
Strzeżone kąpielisko Gdynia Śródmieście o długości 200 metrów wyposażone jest w natryski, toalety, przebieralnie, punkt medyczny, wypożyczalnię leżaków, punkty gastronomiczne w pobliżu oraz plac zabaw dla dzieci. Osoby z niepełnosprawnością mogą na nim korzystać z wózka kąpielowego.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury