Dzisiaj jest: 19.10.2019, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Gdynia ma wolne miejsca w szkołach średnich

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 66 Autor:

W Gdyni podobnie jak w całej Polsce trwa rekrutacja do szkół średnich.

Gdynia ma wolne miejsca w szkołach średnich
Dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów to niezwykle ważny moment. W tym roku emocje są wyjątkowe. W związku rekrutacją podwójnej liczby uczniów pojawiły się obawy związane z brakiem odpowiedniej liczby miejsc w szkołach średnich. Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia i Wydział Edukacji Urzędu Miasta zapewniają – w Gdyni nie ma takiego problemu, a w szkołach wciąż są wolne miejsca.

- Tegoroczna rekrutacja była dla nas dużym wyzwaniem. Już w zeszłym roku zaczęliśmy analizować liczbę miejsc w liceach. Każdego roku około sześciuset uczniów nie dostawało się do tej wymarzonej szkoły, dlatego obawialiśmy się, że w tym roku będzie to ponad tysiąc osób. Tymczasem jest to mniej niż pięćset młodych gdynian. Jest to bardzo dobra wiadomość. Dzisiaj w każdej gdyńskiej placówce są jeszcze miejsca – wyjaśnia Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
 

Po przeprowadzonych analizach na chwilę obecną gdyńskie szkoły dysponują 661 wolnymi miejscami w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach zawodowych. Na tę liczbę składają się te dostępne dla absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów. 

Wolne miejsca w szkołach średnich:

absolwenci szkół podstawowych absolwenci gimnazjów
Liceum ogólnokształcące 101 Liceum ogólnokształcące 78
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 119 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 95
Zespół Szkół Technicznych 154 Zespół Szkół Technicznych 114
Analiza 11.07 godz. 10:00
Oznacza to, że 497 uczniów, którzy nie dostali się do żadnej ze szkół pierwszego wyboru nadal mogą znaleźć odpowiednią dla siebie placówkę. 

Internetowa rekrutacja odbywa się pod adresem: https://nabor-pomorze.edu.com.pl/ 
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury