Dzisiaj jest: 19.10.2019, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Panorama Polskiego Kina na 44. FPFF

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 74 Autor:

Kolejne festiwalowe karty odsłonięte. Ogłoszono listę filmów, które zostaną zaprezentowane w ramach pozakonkursowej sekcji Panorama Polskiego Kina podczas 44.

Panorama Polskiego Kina na 44. FPFF

Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Znalazło się na niej dziesięć pełnometrażowych produkcji. 

W sekcji Panorama Kina Polskiego będzie można zobaczyć pięć debiutów i trzy premiery. To filmy wybrane przez Komitet Organizacyjny spośród tych, które zostały zgłoszone do Konkursu Głównego, ale się do niego nie zakwalifikowały. W programie przewidziano projekcje filmowe, a także spotkania z twórcami.
 
Zaprezentowane zostaną następujące produkcje:
 

  • „Adwokat”, reżyseria: Piotr P. Gołębiowski, producent: Piotr P. Gołębiowski (debiut, premiera);
  • „Całe szczęście”, reżyseria: Tomasz Konecki, producenci: Tomasz BlachnickiAnna Waśniewska-Gill;
  • „Dariusz”, reżyseria: Jerzy Gruza, producent: Jerzy Gruza (premiera);
  • „Fighter”, reżyseria: Konrad Maximilian, producenci: Małgorzata DominDominika Mandla (debiut);
  • „Na bank się uda”, reżyseria: Szymon Jakubowski, producenci: Tomasz MandesEwa Lewandowska;
  • „Nic nie ginie”, reżyseria: Kalina Alabrudzińska, producent: Agata Golańska (debiut);
  • „(Nie)znajomi”, reżyseria: Tadeusz Śliwa, producenci: Katarzyna SarnowskaKuba Kosma (debiut, premiera);
  • „Sługi wojny”, reżyseria: Mariusz Gawryś, producent: Włodzimierz Niderhaus;
  • „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”, reżyseria: Tomasz Szafrański, producenci: Marcin KsobiechPaweł Jadczak;
  • „Zgniłe uszy”, reżyseria: Piotr Dylewski, producent: Piotr Dylewski (debiut).

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedna z największych imprez filmowych w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą najnowsze polskie produkcje. Festiwal w Gdyni to przede wszystkim wizytówka polskiego kina - najlepsze filmy roku, najważniejsi twórcy, najgorętsze tematy. Współczesność spotyka się tu w dialogu z historią: nowe pokolenia filmowców konfrontują się z mistrzami, a nowe pokolenia krytyków reinterpretują klasykę polskiego kina.

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 16-21 września 2019 roku. Na program Festiwalu składają się: dwie sekcje konkursowe (Konkurs Główny i Konkurs Filmów Krótkometrażowych), liczne sekcje pozakonkursowe, a także wydarzenia towarzyszące. Do stałych sekcji należą m.​in. „Czysta klasyka”, czyli przegląd polskich filmów zrekonstruowanych cyfrowo, „Polonica”, czyli pokazy zagranicznych produkcji zrealizowanych z udziałem polskich twórców, niezwykle popularna, bogata w programy edukacyjne „Gdynia dzieciom” czy sekcje tematyczne organizowane z udziałem partnerów festiwalu.
Źródło: gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Baza Noclegowa, noclegi, kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, apartamenty, agroturystyka, agroturystyka, mazury, wypoczynek na mazurach, urlop na mazurach, kwatery mazury, wakacje na mazurach, majówka mazury, domki na mazurach, pokoje z łazienkami mazury, tanie noclegi mazury